Dakka'da Samsun Rüzgâri

Banglades'in baskenti Dakka'da, Türk Hava Yollari Acenta Ödül Töreni ve Samsun Il Tanitim Günleri etkinlikleri düzenlendi.

 

26-27-28-29-30 Mart 2019 tarihlerinde Banglades'in baskenti Dakka’da Türk Hava Yollari Acenta Ödül Töreni ve Samsun Il Tanitim Günleri etkinlikleri düzenlendi. Düzenlenen etkinlikte Miras Halkdanslari Toplulugu Gençlik ve Spor Kulübü tarafindan Samsun yöresi ve Türkiye’nin çesitli yörelerinden örnekler sahnelendi. Horon, zeybek, halay, kina gecesi, çiftetelli gibi Türkiye’nin yedi bölgesinden örneklerin sergilendigi etkinliklerde önemli bir tanitim yapildi.

 

Samsun’un halkoyunlarinin, geleneksel kostümlerinin ve yemeklerinin de tanitildigi geceye Banglades Kültür Bakani, Saglik Bakani, Spor Bakani, Dakka Türk Büyükelçi Devrim Öztürk ve onlarca ülkenin büyükelçileri katildi. Geleneksel kostümlerle gerçeklestirilen gecede yapilan gösteriler oldukça begeni toplarken, Samsun’a ve Türkiye’ye ait doküman, brosür ve video slaytlar begeniyle karsilandi.

 

Miras Halkdanslari Toplulugu Gençlik ve Spor Kulübü dansçilari, Dakka Türk Büyükelçiligini de ziyaret etti. Dansçilar, Büyükelçi Öztürk’e Samsun’da götürdüklerini hediyeleri takdim etti. Dansçilara tesekkür eden Öztürk, “Türkiye’den 6 bin km uzaklikta bulunan bir yere gelmeniz, ülkemizi ve ilimizi tanitmaniz çok güzel ve takdire sayan bir hareket. Buralara kadar geldiginiz için çok tesekkür ediyorum” dedi. http://www.habergazetesi.com.tr/haber/5483225/dakkada-samsun-ruzgri

 

BİMER DPT AMASYA VALİLİĞİ ÇORUM VALİLİĞİ SAMSUN VALİLİĞİ TOKAT VALİLİĞİ AMASYA BELEDİYESİ ÇORUM BELEDİYESİ SAMSUN BELEDİYESİ TOKAT BELEDİYESİ ÇORUM TİCARET VE SANAYİ ODASI SAMSUN TİCARET VE SANAYİ ODASI TOKAT TİCARET VE SANAYİ ODASI YEŞİLIRMAK HAVZASI KALKINMA BİRLİĞİ EURADA