Samsun'da 'Insaat Fuari 2019' Açildi

SAMSUN'da, ‘Insaat Fuari 2019’ törenle ziyarete açildi. Tüm Fuarcilik Yapim A.S. (TÜYAP) tarafindan organize edilen fuarda ziyaretçiler, yapi insaat malzemeleri, tesisat, isitma, sogutma ve havalandirma esyalarina ilgi gösterdi.

 

Samsun Valiligi, Büyüksehir Belediyesi, Ticaret ve Sanayi Odasi (TSO), ve Ticaret Borsasi isbirligiyle gerçeklestirilen "Insaat Fuari 2019" törenle açildi. Samsun Fuar ve Kongre Merkezi'ndeki açilisa, Samsun Valisi Osman Kaymak, TÜYAP Anadolu Fuarlari Genel Müdürü Yardimcisi Gökalp Gökdemir, Türk Mühendis ve Mimarlar Odalari Birligi Samsun Il Koordinasyon Kurul Sekreteri Ishak Memisoglu, kamu kurum ve kuruluslarinin temsilcileri, firma temsilcileri ile çok sayida ziyaretçi katildi. Yapi ve insaat malzemeleri, tesisat, isitma ve havalandirma malzemeleri ve Dogalgazve teknolojileri alanindaki firmalar fuar alaninda stant açarak ürünlerini tanitti.

 

Törende konusan Samsun Valisi Osman Kaymak,  fuar alaninin kente ekonomik deger kattigini söyleyerek, “Her yeni açilan fuar kentimize degerler katiyor. Insaat sektörü de ülkemizin kalkinmasi açisindan çok önemli bir alan. Bu anlamda Samsun yeniden öncü il olarak bölgeye liderlik yapiyor. Insaat fuarini Samsun’a açmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Geçen yil 35 bin kisi ziyaret etmisti bu yil daha fazla olacaktir.  Samsun’da yakin zaman da yapilacak kentsel dönüsüm adimlarinin insaat sektörünü canlandiracagini düsünüyorum. Bizim insaat konusunda konustugumuz en önemli konu deprem konusudur. Insanlar binanin dis görünüsüne bakarlar ama binanin saglamligina ve zemin saglamligina bakilmasi gerektigi söyleniyor. Günümüzde insanlarin günlük yasantisina uygun binalarin yapilmasi çok önemli” seklinde konustu.

 

Fuarin kapilari 4-7 Nisan tarihlerinde ziyaretçilerine açik olacak. https://www.cnnturk.com/yerel-haberler/samsun/samsunda-insaat-fuari-2019-acildi-970871

 

BİMER DPT AMASYA VALİLİĞİ ÇORUM VALİLİĞİ SAMSUN VALİLİĞİ TOKAT VALİLİĞİ AMASYA BELEDİYESİ ÇORUM BELEDİYESİ SAMSUN BELEDİYESİ TOKAT BELEDİYESİ ÇORUM TİCARET VE SANAYİ ODASI SAMSUN TİCARET VE SANAYİ ODASI TOKAT TİCARET VE SANAYİ ODASI YEŞİLIRMAK HAVZASI KALKINMA BİRLİĞİ EURADA