4. Sanayi Devrimine Ihtiyaç Var

ASRIAD Samsun Sube Baskani Furkan Okudan, 'Dijital Türkiye' kapsaminda Dijital Dönüsüm Ofisi'nin Samsun'a kazandirilmasi için görüsmelere devam ediyor. Okudan, Türkiye’nin ve Samsun’un 4. sanayi devrimine ihtiyaci oldugunu dile getirdi. 

 

OKA Genel Sekreteri Mevlüt Özen’i ziyaret eden ASRIAD heyeti, adina açiklamalarda bulunan Okudan, dünya ile rekabet edebilmek için ihracata yönelik nitelikli ürünler üretebilmek için yeni teknolojilere adapta olmamiz gerektigini, bu teknolojileri kullanabilecek nitelikli elemanlara yetistirmemiz gerektigini ifade etti. Okudan, Samsun’da kurulacak Dijital Dönüsüm Ofisi'nin bölgenin dijital dönüsümü için faydali olacagini belirterek, ortak çalisma teklifinde bulundu. 

 

ASRIAD Samsun Sube Ar-Ge Baskani Semih Sener ise, "Dijital Dönüsüm Ofisleri, hem bir model fabrika görevi görüyor hem de ihtiyaç duyulan nitelikli personelin yetismesi için alt yapi sunuyor. Yapilan çalismalara göre kitap ve derslerle ögretim yüzde  10 verimli iken, uygulayarak yapilan ögretimde verimlilik yüzde 65’lere çikiyor. Amacimiz dijital dönüsümü gerçeklestirmek isteyenlere ön ayak olmaktir" dedi. 

 

OKA Genel Sekreteri Mevlüt Özen, tecrübelerini paylasarak bu projenin basarili olabilmesi için ellerinden geleni yapacaklarini dile getirerek, bu dogrultuda gerekli alt yapilarini ve bilgi birikimlerini, yardimci olabilmek için sunmaya hazir olduklarini belirtti. https://www.samsungazetesi.com/samsun-haber/4-sanayi-devrimine-ihtiyac-var-h1199440.html

 

BİMER DPT AMASYA VALİLİĞİ ÇORUM VALİLİĞİ SAMSUN VALİLİĞİ TOKAT VALİLİĞİ AMASYA BELEDİYESİ ÇORUM BELEDİYESİ SAMSUN BELEDİYESİ TOKAT BELEDİYESİ ÇORUM TİCARET VE SANAYİ ODASI SAMSUN TİCARET VE SANAYİ ODASI TOKAT TİCARET VE SANAYİ ODASI YEŞİLIRMAK HAVZASI KALKINMA BİRLİĞİ EURADA