Samsun TSO ile OKA Arasinda Teknik Destek Sözlesmesi Imzalandi

Samsun Ticaret ve Sanayi Odasi (TSO) ile Orta Karadeniz Kalkinma Ajansi (OKA) arasinda, "Is Kanunu ve Sosyal Sigortalar Kanunu Paralelinde Pratik Yönetimi ve Özlük Islemleri Egitimi Projesi" imzalandi.

 

2019 yili teknik destek programi kapsaminda Samsun TSO'nun basvuru sahibi oldugu ve Orta Karadeniz Kalkinma Ajansi (OKA) tarafindan destek almaya hak kazanan, "Is Kanunu ve Sosyal Sigortalar Kanunu Paralelinde Pratik Bordro Yönetimi ve Özlük Islemleri Egitimi" baslikli projesi taraflar arasinda imzalandi. OKA'da düzenlenen törende, Samsun TSO Yönetim Kurulu Baskani Salih Zeki Murzioglu, Oda Genel Sekreteri Süleyman Karabük ve OKA Genel Sekreteri Mevlüt Özen, projeye imza atti.

 

Yapilan sözlesme imza töreninde konusan Samsun TSO Yönetim Kurulu Baskani Salih Zeki Murzioglu, projenin hayirli olmasini temenni ederek, "Üyelerimizin kurumsal kapasitenin artirilmasi temel hedeflerimizden birisidir. Bu baglamda OKA'nin teknik destek programi bizim gibi meslek kuruluslari ve sivil toplum kuruluslari için güzel bir firsat sunuyor. Sunmus oldugumuz Is Kanunu ve Sosyal Sigortalar Kanunu Paralelinde Pratik Bordro Yönetimi ve Özlük Islemleri Egitimi baslikli projemiz basarili bulunarak desteklenmesi yönünde karar verildigi için memnun olduk. Proje ile 25 adet üyemizin ilgili birimlerinde çalisan personeli 24 saat teknik egitim alacaklar. Egitimde edinilecek kazanimlar neticesinde üye isletmelerimizin tesviklerden etkin faydalanmasi ve dogru istihdam planlamasi yapmalari mümkün olacaktir. Bu durum isletmelerin finansal yönetimlerini de destekleyecektir. Sürdürülebilir bir isletme için bunlar önemli hususlardir. Odamiz tarafindan üyelerin kapasitelerini güçlendirmek adina güncel bilgilendirmeler ve egitimler sürekli düzenlenmektedir. Gelecek talepler çerçevesinde egitimlerimiz devam edecek" dedi.

 

Samsun Ticaret ve Sanayi Odasi yönetimini sunduklari projeden ötürü tebrik eden OKA Genel Sekreteri Mevlüt Özen, "Teknik destek programini önemsiyoruz. Özellikle, özel sektörün ve sivil toplumu temsil eden meslek odalarinin, derneklerin, birliklerin, kooperatiflerin yönetimlerine ve üyelerine yönelik kurumsal kapasiteyi artirici, faaliyet alanlarindaki ve sektörlerindeki katma degeri artirici, is yapis biçimlerinde yenilikçi anlayis ve yaklasimlari benimsemeyi kolaylastiracak teknik destek proje önerilerini beklediklerini belirtti. Proje basvurularimiz, online olarak 'www.kaysuygulama.sanayi.gov.tr' adresinden aliniyor. Ayrica, basvuru süreci ile ilgili her türlü yardim 0362 431 24 00 nolu telefondan veya 'td@oka.org.tr' adresi üzerinden de alinabilir" diye konustu. https://www.haberler.com/samsun-tso-ile-oka-arasinda-teknik-destek-11900874-haberi/

 

BİMER DPT AMASYA VALİLİĞİ ÇORUM VALİLİĞİ SAMSUN VALİLİĞİ TOKAT VALİLİĞİ AMASYA BELEDİYESİ ÇORUM BELEDİYESİ SAMSUN BELEDİYESİ TOKAT BELEDİYESİ ÇORUM TİCARET VE SANAYİ ODASI SAMSUN TİCARET VE SANAYİ ODASI TOKAT TİCARET VE SANAYİ ODASI YEŞİLIRMAK HAVZASI KALKINMA BİRLİĞİ EURADA