OKA “MIMARI FOTOGRAFÇILIK” FOTOGRAF ATÖLYESI

Ajansimiz, Kalkinma Ajansi personellerine yönelik olarak “Mimari Fotografçilik” konulu Fotograf Atölyesi düzenledi.

 

Kalkinma Ajanslarinda faaliyetlerin bölgesel, ulusal ve uluslararasi düzeyde tanitilmasi, tanitim materyallerinin hazirlanmasi, görünürlügün artirilmasi, Ajans destek mekanizmalari kapsaminda desteklenen projelerin fotograflanmasi konularindaki faaliyetleri yürüten birimlerde görevli personele yönelik olarak düzenledigimiz Fotograf Atölyesi 10-11 Nisan 2019 tarihlerinde Amasya Merkez’de ve Merzifon’da gerçeklestirildi.

 

Ajansimizin davetlisi olarak Amasya’da bulusan Kuzey Anadolu Kalkinma Ajansi, Çukurova Kalkinma Ajansi, Bursa Eskisehir Bilecik Kalkinma Ajansi, Dogu Anadolu Kalkinma Ajansi, Dogu Karadeniz Kalkinma Ajansi, Firat Kalkinma Ajansi, Dicle Kalkinma Ajansi, Izmir Kalkinma Ajansi, Karacadag Kalkinma Ajansi ve OKA personellerinden olusan 23 katilimciya, Samsun Ondokuz Mayis Üniversitesi Egitim Fakültesi Güzel Sanatlar Egitimi Bölümü Ögretim Üyesi Prof. Dr. Ata Yakup Kaptan tarafindan temel fotografçiligin yani sira, fotografin yeni dünyasi ve mimari fotografçilik konularinda egitim verildi.

 

2 günlük atölyede ayrica Amasya’nin ve Merzifon’un tarihi mekânlari, geleneksel evleri ve genel mimarisi, günlük yasamdan kesitler fotograflanarak sehir fotografçiligi ile ilgili pratik bilgiler paylasildi.

 

Etkinlik ile fotograf ve mimari eser fotografçiligina dair kazanimlar edilirken; Kalkinma Ajansi personelleri arasindaki iletisimi güçlendirecek bilgi ve tecrübe paylasimi ortami da saglandi.

 

Fotograf Atölyesi, egitim, saha ve atölye çalismalari sonrasi Genel Sekreterimiz Mevlut Özen’in katilimi ve katilimci belgelerinin takdimi ile sona erdi.

 

BİMER DPT AMASYA VALİLİĞİ ÇORUM VALİLİĞİ SAMSUN VALİLİĞİ TOKAT VALİLİĞİ AMASYA BELEDİYESİ ÇORUM BELEDİYESİ SAMSUN BELEDİYESİ TOKAT BELEDİYESİ ÇORUM TİCARET VE SANAYİ ODASI SAMSUN TİCARET VE SANAYİ ODASI TOKAT TİCARET VE SANAYİ ODASI YEŞİLIRMAK HAVZASI KALKINMA BİRLİĞİ EURADA