TERSINE MÜHENDISLIK VE HIZLI PROTOTIPLEME TANITIM VE ATÖLYE ÇALISMASI

Ajasimiz Samsun Yatirim Destek Ofisi tarafindan Samsun Teknopark’ta yer alan Relen Mühendislik firmasi ile “Tersine Mühendislik ve Hizli Prototipleme Tanitim ve Atölye Çalismasi” etkinligi düzenlendi.

 

OKA Samsun merkez hizmet binasinda, 2 Nisan 2019 tarihinde düzenlenen etkinlik ile tersine mühendislik ve hizli prototipleme yöntemlerinin tanitilmasi, bu sayede firmalara 3 boyutlu tarama ile nokta bulutundan CAD data tasarimi ve kalite kontrole islemleri, 3 boyutlu yazici teknolojileri ile bu teknoloji ile üretilmis ürünleri yerinde inceleme firsati sunulmasi, bu alandaki firma ihtiyaçlarinin belirlenerek çözüm süreçlerine yönelik bilgi sunulmasi hedeflenmistir.

 

Relen Mühendislik Kurucusu ve Imalat Mühendisi Serif Can Sezer’in sunumu ve uygulamali tanitimlarin gerçeklestirildigi yarim günlük etkinlige, Samsun’da yer alan KOBI’lerin teknik personelleri, Tokat Teknopark yetkilileri, OMÜ Yesilyurt MYO endüstriyel kalipçilik bölümü ögrencileri ile OKA personellerinden olusan yaklasik 50 kisi katilim gösterdi.

 

Tersine Mühendislik ve Hizli Prototipleme

Üretimde hatayi önleyerek firmalara zaman kazandirip, kalip maliyetlerini azaltip ve ürün iyilestirme ve ergonomi çalismalarina destek olurken, karmasik parçalari tek seferde imal edebilme imkâni vererek firmalarin rekabetçiliginin gelistirilmesine katki saglayan bir üretim yöntemidir.

 

BİMER DPT AMASYA VALİLİĞİ ÇORUM VALİLİĞİ SAMSUN VALİLİĞİ TOKAT VALİLİĞİ AMASYA BELEDİYESİ ÇORUM BELEDİYESİ SAMSUN BELEDİYESİ TOKAT BELEDİYESİ ÇORUM TİCARET VE SANAYİ ODASI SAMSUN TİCARET VE SANAYİ ODASI TOKAT TİCARET VE SANAYİ ODASI YEŞİLIRMAK HAVZASI KALKINMA BİRLİĞİ EURADA