ASRIAD’IN OKA ZIYARETI

Asrin Is Adamlari Dernegi (ASRIAD) Samsun Subesi Baskani Furkan Okudan ve ekibi 1 Nisan 2019 tarihinde Ajansimiza ziyarette bulundu.

 

Dernegin Samsun'a Dijital Dönüsüm Ofisi kazandirilmasi yönünde yürüttügü görüsmeler kapsaminda gerçeklestirdigi ziyarette ASRIAD Samsun Sube Baskani Furkan Okudan, Türkiye’nin ve Samsun’un 4. sanayi devrimine ihtiyaci oldugunu vurgulayarak, dünya ile rekabet edebilmek için, ihracata yönelik nitelikli ürünler üretebilmek için yeni teknolojilere adapta olmamiz gerektigini, bu teknolojileri kullanabilecek nitelikli elemanlar yetistirmek gerektigini bildirdi.

 

Okudan, bu dogrultuda Samsun'da kurulacak bir Dijital Dönüsüm Ofisi'nin bölgenin dijital dönüsümü için faydali olacagini da belirtti.

 

ASRIAD Samsun Sube Ar-Ge Baskani Semih Sener ise görüslerini, "Dijital Dönüsüm Ofisleri, hem bir model fabrika görevi görüyor hem de ihtiyaç duyulan nitelikli personelin yetismesi için alt yapi sunuyor. Yapilan çalismalara göre kitap ve derslerle ögretim yüzde  10 verimli iken, uygulayarak yapilan ögretimde verimlilik yüzde 65’lere çikiyor. Amacimiz dijital dönüsümü gerçeklestirmek isteyenlere ön ayak olmaktir" seklinde dile getirdi.

 

Genel Sekreterimiz Mevlut Özen ziyaretten duydugu memnuniyeti belirterek, “Ajansimiz, gerekli alt yapi ve bilgi birikimi ile bölgenin kalkinmasi yönünde daima isbirligine hazirdir.” dedi.

 

BİMER DPT AMASYA VALİLİĞİ ÇORUM VALİLİĞİ SAMSUN VALİLİĞİ TOKAT VALİLİĞİ AMASYA BELEDİYESİ ÇORUM BELEDİYESİ SAMSUN BELEDİYESİ TOKAT BELEDİYESİ ÇORUM TİCARET VE SANAYİ ODASI SAMSUN TİCARET VE SANAYİ ODASI TOKAT TİCARET VE SANAYİ ODASI YEŞİLIRMAK HAVZASI KALKINMA BİRLİĞİ EURADA