TOKAT’TA TEKNIK DESTEK PROJELERI IÇIN IMZALAR ATILDI

Ajansimiz 2019 Yili Teknik Destek Programi kapsaminda Ocak-Subat aylarini kapsayan 1. dönemde Tokat ilinden 7 kurumun projesi, destek almaya hak kazandi.

 

Söz konusu Tokat Il Müftülügü, “Çalisanlarimiz Iletisim Becerilerini Gelistiriyor”; Tokat Gida Kontrol Laboratuvar Müdürlügü, “TS ISO EN/IEC 17025:2017 Deney ve Kalibrasyon Laboratuvarlarinin Yeterliligi Için Genel Sartlar Standardi”; Tokat Aile, Çalisma ve Sosyal Hizmetler Il Müdürlügü, “Deger Egitiminde ÇEKOM ve ÇES Personelinin Yeterliklerinin Artirilmasi”; Tokat Il Saglik Müdürlügü, “Ballica Magarasi’nin Tedavi Merkezi Olarak Degerlendirilmesi”; Tokat Merkez Mehmet Akif Görme Engelliler Ortaokulu, “Özel Egitimde Montessori Egitimi”; Zile Ticaret ve Sanayi Odasi, “Zile Antik Roma Beji Mermeri Sektör ve Hedef Pazar Analizi & Dis Ticaret Atölyesi”; Tokat Gaziosmanpasa Üniversitesi, “Günes Enerji Sistemi” baslikli projelerin sözlesme imza törenleri gerçeklestirilmis olup önümüzdeki süreçte projelerin uygulanmasina baslanacaktir.

 

OKA Tokat Yatirim Destek Ofisi’nde gerçeklestirilen imza törenlerine Tokat YDO Il Koordinatörümüz Mehlika Dicle ve ilgili kurum temsilcileri katilim sagladi.

 

"Zile Antik Roma Beji Mermeri Sektör ve Hedef Pazar Analizi ve Dis Ticaret Atölyesi Projesi"

Zile Ticaret ve Sanayi Odasi tarafindan sunulan "Zile Antik Roma Beji Mermeri Sektör ve Hedef Pazar Analizi ve Dis Ticaret Atölyesi" projesi ile TR83 Bölgesinin madencilik sektöründeki potansiyellerini harekete geçirerek, bölgede yogun olarak bulunan ve Yesilirmak Havzasi Gelisim Projesi'nde bölge için bir firsat olarak degerlendirilen mermer rezervinin islenerek dis satiminin gerçeklesmesi, bu yolla bölge ekonomisine katki saglanmasi amaciyla sektör ve hedef pazar analizleri yapilacaktir.

 

"Çalisanlarimiz Iletisim Becerilerini Gelistiriyor Projesi"

Tokat Il Müftülügü tarafindan sunulan "Çalisanlarimiz Iletisim Becerilerini Gelistiriyor Projesi" kapsaminda müftülük personelinin baskalarini anlayabilmesi, saglikli iletisim kurabilmesi, baskalariyla çalisabilmesi, insanlari yönlendirebilmesi, motive etmesi ve takim ruhunu gelistirmesinin saglanmasi amaciyla egitimler gerçeklestirilecektir.

 

"TS ISO EN/IEC 17025:2017 Deney ve Kalibrasyon Laboratuvarlarinin Yeterliligi Için Genel Sartlar Standardi Egitimi"

Tokat Il Gida Kontrol Laboratuvar Müdürlügü'nün sundugu "TS ISO EN/IEC 17025:2017 Deney ve Kalibrasyon Laboratuvarlarinin Yeterliligi Için Genel Sartlar Standardi Egitimi" ile laboratuvarlarin test ve deney sonuçlarinin uluslararasi kabul edilebilir olmasi için ihtiyaci olan akreditasyon için gerekli egitimler alinacaktir.

 

"Özel Egitimde Montessori Egitimi Projesi"

Tokat Merkez Mehmet Akif Görme Engelliler Ortaokulu'nun sundugu "Özel Egitimde Montessori Egitimi" projesi ile özel gereksinimli bireylerin egitiminde Montessori egitim ve ögretim yaklasimi, egitimi kurum personeline verilecektir.

 

"Deger Egitiminde ÇEKOM ve ÇES Personelinin Yeterliklerinin Artirilmasi Projesi"

Tokat Aile, Çalisma ve Sosyal Hizmetler Il Müdürlügü'nün sundugu "Deger Egitiminde ÇEKOM ve ÇES Personelinin Yeterliklerinin Artirilmasi" projesi ile kurum personeli alacagi egitimle, korunma altindaki çocuklara, sosyal ve duygusal anlamda daha yeterli olma, diger bireylerle is birligi kurabilme, kendine güvenme, uyumlu olma, bagimsiz olma, sorumluluk sahibi olma, kendini kontrol etme, iyi insan olma, manevi degerlere inanma, yardimsever olma, hirslari kontrol altina alma, dost edinme vb. davranislarinin kazandirilmasi hedeflenmektedir.

 

"Ballica Magarasi’nin Tedavi Merkezi Olarak Degerlendirilmesi Projesi"

Tokat Il Saglik Müdürlügü tarafindan "Ballica Magarasi’nin Tedavi Merkezi Olarak Degerlendirilmesi" projesi uygulanacaktir. Resmi rakamlara göre; magara 2018 yilinda yaklasik 104.000 bin kisi tarafindan ziyaret edilmistir. Bunlardan 20 bin kisinin ise magarayi sifa bulma gerekçesiyle tercih ettikleri tahmin edilmekte olup, ziyaretçiler magarada 3-10 gün süre boyunca günde 3 ila 5 saat kalmaktadirlar.

Speleoterapi; magara veya maden ortam ve havasinin mikroklima saglik ve tedavi amaçli belirli bir magara veya madende belirli bir uygulama yöntemi, tedavi semasi, ile süre diliminde kür seklinde uygulanmasidir.

Ballica Magarasi'nin insan sagligi için hangi konularda sifali oldugunun belirlenmesi için tibbi ve ekolojik arastirmasinin yapilmasi planlanmaktadir. Magara ile ilgili veriler incelendiginde, tibbi ve ekolojik herhangi bir veri mevcut degildir. Bu çalismayla belirlenen parametrelerin analiz ve ölçümleri magaradaki potansiyelin gün yüzüne çikmasi saglanacaktir.

 

"Günes Enerji Sistemi Projesi"

Tokat Gaziosmanpasa Üniversitesi tarafindan sunulan "Günes Enerji Sistemi" projesi ile Ülkemizin yenilenebilir enerji politikalarina bölgemiz ve ilimiz adina katki saglamak üzere Tasliçiftlik Yerleskesinde kurulmasi planlanan günes enerji santralinin ön fizibilite raporu hazirlanarak, hayata geçirilmesi ve kurulacak santralle elektrik masraflarinin asgari düzeye çekilerek, ilimiz ve bölgemizde önemli bir rol model kurumlardan biri olmasinin saglanmasi amaçlanmaktadir.

 

 

 

 

 

BİMER DPT AMASYA VALİLİĞİ ÇORUM VALİLİĞİ SAMSUN VALİLİĞİ TOKAT VALİLİĞİ AMASYA BELEDİYESİ ÇORUM BELEDİYESİ SAMSUN BELEDİYESİ TOKAT BELEDİYESİ ÇORUM TİCARET VE SANAYİ ODASI SAMSUN TİCARET VE SANAYİ ODASI TOKAT TİCARET VE SANAYİ ODASI YEŞİLIRMAK HAVZASI KALKINMA BİRLİĞİ EURADA