TSO’dan Nitelikli Is Gücü Sorununa Çözüm Arayisi

Çorum Ticaret ve Sanayi Odasi Yönetimi, Ankara Sanayi Odasi Baskanligi’nin rehberliginde bir dizi ziyaret ve incelemede bulundu.

 

 

 

Çorum TSO Yönetim Kurulu Baskani Çetin Basaranhincal ve Yönetim Kurulu Üyesi Muharrem Sariaslan, OKA Il Koordinatörü Özgür Özden Yalçin, ÇOSIAD Baskani Hayri Samli, isadamlari Turgut Taç ve Cemil Gazel ile birlikte nitelikli ve ara eleman ihtiyacini karsilamak üzere ülkemizdeki klasik meslek lisesi egitiminin ötesine geçmek, sanayi 4.0 kavraminin farkinda olan bilim insanlarini, mühendislerini yetistirmek amaciyla 2012 yilinda Ankara Sanayi Odasi ve ASO 1. OSB’nin destegiyle kurulan ASO Teknik Koleji, ASO Sürekli Egitim Merkezi (ASOSEM), Yetkinlik ve Dijital Dönüsüm Merkezi- Model Fabrikasi ve Erkunt Mesleki Egitim Merkezi ziyaret edildi.

 

 

 

ASO Yönetim Kurulu Baskani M. Nurettin Özdebir, ASO Teknik Koleji ile ilgili olarak, sanayi kuruluslarinin insan kaynagini karsilayacak iyi bir akademik ögretim, iyi bir mesleki beceri egitimi, iyi bir yabanci dil ögretimi ve gelistirilmis kisilik kazandirmayi amaçlayan egitim sistemi uyguladiklarini ifade ederek, okullarinda ve merkezlerinde verilen egitimler hakkinda bilgiler verdi.

 

 

 

Çorum TSO Yönetim Kurulu Baskani Çetin Basaranhincal ise, ASO 1.OSB’de yer alan egitim merkezlerinin Türkiye'ye rol model oldugunu söyledi. Elde edilen tecrübelerden faydalanmak istediklerini ifade eden Basaranhincal, gerek Türkiye'nin nitelikli is gücü sorununa çözüm bulmak açisindan gerekse yalin üretim ile verimliligi arttirma açisindan düsünülmüs egitim merkezlerinin iyi kurgulanmis modeller oldugunu belirtti.

 

 

 

Program, ASO Teknik Koleji, ASOSEM ve Model Fabrika’nin derslik, atölye ve uygulama alanlarinin gezilmesiyle sona erdi. http://www.corumhaber.net/guncel/tsodan-nitelikli-is-gucu-sorununa-cozum-arayisi-h92012.html

 

BİMER DPT AMASYA VALİLİĞİ ÇORUM VALİLİĞİ SAMSUN VALİLİĞİ TOKAT VALİLİĞİ AMASYA BELEDİYESİ ÇORUM BELEDİYESİ SAMSUN BELEDİYESİ TOKAT BELEDİYESİ ÇORUM TİCARET VE SANAYİ ODASI SAMSUN TİCARET VE SANAYİ ODASI TOKAT TİCARET VE SANAYİ ODASI YEŞİLIRMAK HAVZASI KALKINMA BİRLİĞİ EURADA