Tokat'ta Yeni Havalimani Insaatinin Yüzde 35'lik Kismi Tamamlandi

TOKAT Belediye Baskani Eyüp Eroglu, yapimi süren yeni havalimaninin insaat sahasini ziyaret etti. Proje Direktörü Erdogan Karabacak, insaatin yüzde 35'lik kisminin tamamlandigi söyledi.

 

 

 

Tokat'ta yaklasik 115 milyon TL'ye ihale edilen yeni havalimaninda baslayan pist, apron ve taksi yolu yapim çalismalari devam ediyor. Tokat Belediye Baskani Eyüp Eroglu, TAV Insaat Proje Direktörü Erdogan Karabacak'in daveti üzerine yapimi süren yeni havalimaninin insaat sahasini ziyaret etti. Eroglu, Tokat Havalimani Müdürü Mustafa Konca'nin da katildigi ziyarette, insaattaki son durum ve pistin yapisi ile alakali yüklenici firma temsilcisi Erdogan Karabacak'tan bilgi aldi. 

 

 

 

200 gün önce insaatina baslanan alandaki gelismenin kendilerini mutlu ettigini söyleyen Tokat Belediye Baskani Eyüp Eroglu, "Altyapi çalismalari süratli bir sekilde devam ediyor. Insallah da bu önümüzdeki günlerde daha da hizlanarak, inaniyorum ki; Tokatimizin havalimani, bu pist, degerli hemsehrilerimizin kullanimina açik olacak. Temmuz ayinda ilk kazma vurulmustu, 200 gün geçti. Toplam 700 günlük bir süreydi havalimanimizin ihalesi ve 500 gün gibi bir süremiz var. Haziran 2020 gibi insallah firmamiz bitirip teslim edecek ve Tokat'in havalimanini kullanmis olacagiz. Tokat'in bir hayaliydi havalimanimiz. Sag olsun Cumhurbaskanimiz, bakanligimiz, milletvekillerimiz, hep beraberce yapilan takip neticesinde Allah'a sükür geçtigimiz Temmuz ayinda baslayan insaatimiz hizla devam ediyor. Basta Cumhurbaskanimiz Recep Tayyip Erdogan'a, bakanlarimiza ve büyük emek sarf eden milletvekillerimize çok tesekkür ediyorum" dedi.

 

 

 

Yüklenici firma yetkilisi Erdogan Karabacak ise, "Isimizin yaklasik 200 günü bitti. Isin ilerlemesinde yüzde 35'lerdeyiz. Kötü hava kosullari nedeniyle 15-20 günlük bir is günü kaybimiz oldu, ama bunu telafi ederek hem baskanimiza verdigimiz söz, hem Tokat halkina verdigimiz söz, hem de Devlet Hava Meydanlari'nin temsilcisi, buradaki basmüdürümüze verdigimiz söz ile beraber bu havalimanini istenen süreden daha erken bitirmeye çalisacagiz" diye konustu. http://www.hurriyet.com.tr/yerel-haberler/tokat/tokatta-yeni-havalimani-insaatinin-yuzde-35li-41099802

 

BİMER DPT AMASYA VALİLİĞİ ÇORUM VALİLİĞİ SAMSUN VALİLİĞİ TOKAT VALİLİĞİ AMASYA BELEDİYESİ ÇORUM BELEDİYESİ SAMSUN BELEDİYESİ TOKAT BELEDİYESİ ÇORUM TİCARET VE SANAYİ ODASI SAMSUN TİCARET VE SANAYİ ODASI TOKAT TİCARET VE SANAYİ ODASI YEŞİLIRMAK HAVZASI KALKINMA BİRLİĞİ EURADA