ORTA KARADENIZ KALKINMA AJANSI ARALIK AYI YÖNETIM KURULU TOPLANTISI GERÇEKLESTIRILDI

Orta Karadeniz Kalkinma Ajansi (OKA) Aralik ayi Yönetim Kurulu Toplantisi 27 Aralik 2018 tarihinde Tokat OKA Yatirim Destek Ofisi’nde gerçeklestirildi.

 

Tokat Valisi Sayin Dr. Ozan Balci’nin baskanliginda ve ev sahipliginde gerçeklestirilen toplantiya Amasya Valisi Sayin Dr. Osman Varol, Samsun Valisi Sayin Osman Kaymak,  Samsun Büyüksehir Belediye Baskani Zihni Sahin, Amasya Belediye Baskani Cafer Özdemir, Tokat Belediye Baskani Eyüp Eroglu, Amasya Il Genel Meclisi Baskani Mustafa Çittir, Çorum Il Genel Meclisi Baskani Halil Ibrahim Kaya, Tokat Il Genel Meclisi Baskani Salih Yildirim, Amasya TSO Baskani Murat Kirlangiç, Samsun TSO Baskani Salih Zeki Murzioglu, Tokat TSO Baskani Dr. Ali Çelik, OKA Genel Sekreteri Mevlut Özen ve OKA temsilcileri katildi.

 

Toplantinin açilis konusmasinda Tokat Valisi Sayin Dr. Ozan Balci söyle konustu:

 

 “Degerli Yönetim Kurulu Üyeleri ve Saygideger Basin Mensuplari,

 

Amasya, Çorum, Samsun ve Tokat illerinden olusan bölgemizde basta kamu kurum ve kuruluslari olmak üzere yerel yönetimlerimiz, üniversitelerimiz, sivil toplum kuruluslari, özel sektör ve diger ilgili aktörlerin birbirleriyle isbirligini gelistirerek, bölgemizin gelismesini saglamak amaciyla çesitli çalismalar yürüten Orta Karadeniz Kalkinma Ajansi’nin 2018 yilinin son yönetim kurulu toplantisini gerçeklestirmek ve kurulumuzun gündemindeki konulari görüsmek üzere toplanmis bulunuyoruz.

 

Degerli Yönetim Kurulu Üyeleri,

 

Bu benim katilabildigim ilk yönetim kurulu toplantisi oldugu için müsaadenizle bir hususu ifade etmek istiyorum. Bilindigi üzere son Valiler Kararnamesi ile Tokat Valiligi görevine atandim. Bizden önceki Tokat Valisi Sayin Ömer Toraman Kütahya Valisi olarak atandilar. Ayni sekilde, önceki Çorum Valimiz Sayin Necmettin Kiliç Mülkiye Basmüfettisi olarak ve Sayin Valimiz Mustafa Çiftçi de Çorum Valisi olarak atandilar. Kendilerine yeni görevlerinde basarilar diliyoruz.

 

Ayrica, bu vesile ile bu güne kadar Orta Karadeniz Kalkinma Ajansi’nin bölgesel gelisme amaciyla yürüttügü projelere ve çalismalara katki saglamis olan önceki ve mevcut görev yapan tüm yönetim kurulu üyelerimize ve kalkinma ajansi çalisanlarina verdikleri katkilar için tesekkürlerimizi ifade ediyorum. Bundan sonra da hep birlikte ajansimizin bölgemizin gelismesine yönelik yapacagimiz çalismalarda basarilar diliyorum. 

 

Bu toplantimizda kalkinma ajansimiz tarafindan 2018 yilinda uygulamaya konulan mali destek ve teknik destek programlari ile 2019 yilinda ajansimiz eliyle veya onun destekleriyle diger kurum ve kuruluslarimiz ile birlikte bölgemizin gelismesine katki saglamak üzere yapilmasi planlanan diger çalismalar hakkinda istisarelerde bulunacagiz.

 

Bugün toplantimizda ayrica, halen uygulanmakta olan mali destek programlari ile fizibilite destegi, teknik destek programi ve devam eden güdümlü projelerimizin uygulama süreçleri ile dört ilimizde bulunan Yatirim Destek Ofislerimizin çalismalari da ele alinacaktir. Elbette bu konularda varsa yasanan aksakliklara iliskin alinmasi gereken tedbirler de görüsülecektir.

 

Sayin Balci sözlerini “Son olarak bu toplanti vesilesiyle yönetim kurulu toplantimiza katilan ilimizi tesrif eden Sayin Valilerimize, Belediye Baskanlarimiza, Il Genel Meclisi Baskanlarimiza, Ticaret ve Sanayi Odasi Baskanlarimiza katilim ve desteklerinden dolayi bir kez daha tesekkür ediyorum. Orta Karadeniz Kalkinma Ajansi Yönetim Kurulu toplantimizin bölgemiz için hayirli olmasini ve basarili çalismalara vesile olmasini diliyoruz.” diyerek sonlandirmistir.

 

Toplanti, gündem maddelerinin görüsülmesi ile sona ermistir.

 

BİMER DPT AMASYA VALİLİĞİ ÇORUM VALİLİĞİ SAMSUN VALİLİĞİ TOKAT VALİLİĞİ AMASYA BELEDİYESİ ÇORUM BELEDİYESİ SAMSUN BELEDİYESİ TOKAT BELEDİYESİ ÇORUM TİCARET VE SANAYİ ODASI SAMSUN TİCARET VE SANAYİ ODASI TOKAT TİCARET VE SANAYİ ODASI YEŞİLIRMAK HAVZASI KALKINMA BİRLİĞİ EURADA