MAKINE SANAYINDE AR-GE VE YENILIK IÇIN ISBIRLIGI BULUSMASI

Ajansimiz koordinasyonunda Çorum Yatirim Destek Ofisi ev sahipliginde “TR 83 Bölgesi Makine Sektörü ve Ilgili Üreticiler Tanisma ve Isbirligi  Firsatlarini Degerlendirme Bulusmasi” düzenlendi.

 

11 Aralik 2018 tarihinde Anitta Otelde düzenlenen etkinlige, Amasya, Çorum, Samsun ve Tokat’ta makine sektörü ve ilgili alanlarda faaliyet gösteren isletme temsilcileri, Makine Imalat Sanayi Dernekleri Federasyonu (MAKFED) Genel Sekreteri Sayin Zühtü Bakir, OKA temsilcileri ve ilgili kurum temsilcileri katilim sagladi.

 

Etkinligin açilis konusmasi OKA Planlama, Programlama ve Koordinasyon Birim Baskani I. Ethem Sahin tarafindan yapilirken, Makine Imalat Sanayi Dernekleri Federasyonu (MAKFED) Genel Sekreteri Sayin Zühtü Bakir tarafindan makine imalati sektörünün genel durumu, sektördeki gelismeler ve isbirligi firsatlari üzerine sunum gerçeklestirildi.

 

Ilerleyen tarihlerde farkli konu basliklari kapsaminda devam ettirilecek olan bu ilk etkinlikte Organize Sanayi Bölgesi veya Teknoloji Gelistirme Bölgesinde faaliyet göstermek, Sanayi ve Teknoloji Bakanligi belgeli Ar-Ge merkezine sahip olmak, belge olmaksizin halihazirda Ar-Ge faaliyetleri yürütmek veya Ar-Ge merkezi kurma potansiyeli bulunmak, orta veya yüksek katma degerli imalat gerçeklestirmek sartlarindan en az birisini saglayan isletmeleri bir araya getirmek ve birbirleriyle tanistirmak amaçlanirken; etkinlikte ayrica Bölgedeki makine üreticilerini gruplandirarak hangi alt alanlarda isbirligi ve uzmanlasma olabilecegi de degerlendirildi.

 

“TR 83 Bölgesi Makine Sektörü ve Ilgili Üreticiler Tanisma ve Isbirligi  Firsatlarini Degerlendirme Bulusmasi” sektörün gelisimi ve isbirligi firsatlari için yol haritasinin belirlenmesi, firma temsilcilerinin görüs ve degerlendirmelerinin ardindan yenen ögle yemegi ile sona erdi.

 

BİMER DPT AMASYA VALİLİĞİ ÇORUM VALİLİĞİ SAMSUN VALİLİĞİ TOKAT VALİLİĞİ AMASYA BELEDİYESİ ÇORUM BELEDİYESİ SAMSUN BELEDİYESİ TOKAT BELEDİYESİ ÇORUM TİCARET VE SANAYİ ODASI SAMSUN TİCARET VE SANAYİ ODASI TOKAT TİCARET VE SANAYİ ODASI YEŞİLIRMAK HAVZASI KALKINMA BİRLİĞİ EURADA