Havza OSB’ye 1 Milyon 290 Bin Liralik Altyapi Güçlendirmesi

Havza Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Yönetimi tarafindan Orta Karadeniz Kalkinma Ajansi (OKA) 2018 Yili OSB’lerde Temel Üretim Altyapisinin Iyilestirilmesine Yönelik Küçük Ölçekli Altyapi Mali Destek Programi kapsaminda hazirlanan Havza’da OSB Alt Yapi Gelistirme ve Sanayiciler Için Cazibe Merkezi Haline Getirme Projesi için ihale yapildi.

 

Ihale Havza Ticaret ve Sanayi Odasi (TSO) toplanti Salonunda Havza Belediye Baskani Murat Ikiz, Havza TSO Baskan ve Havza OSB Mütesebbis Heyet Baskan Vekili Erkan Acar, Havza TSO Yönetim Kurulu Üyesi Recep Teber,  OKA Izleme Degerlendirme Uzmani Ammar Sakalli, Samsun Yatirim Izleme ve Koordinasyon Baskanliginda görevli Insaat Mühendisi Kemal Sakalli ve Veri Hazirlama Uzmani Deniz Ünlü’den olusan ihale komisyonu tarafindan gerçeklestirildi.

 

Havza OSB tarafindan OKA’nin 2018 Yili OSB’lerde Temel Üretim Altyapisinin Iyilestirilmesine Yönelik Küçük Ölçekli Altyapi Mali Destek Programi kapsaminda hazirlanan ve Havza OSB’nin altyapisini güçlendirmek amaci ile  foseptik çukuru, atik su aritma tesisi ve çevre düzenleme isleri içeren Havza’da OSB Alt Yapi Gelistirme ve Sanayiciler Için Cazibe Merkezi Haline Getirme Projesi için yapim ihalesini 1 milyon 290 bin liralik teklif veren Burhan Büyük aldi.

 

Ihale sonrasi bir açiklama yapan Havza Belediye Baskani Murat Ikiz yapilacak olan altyapi güçlendirmesi ile Havza OSB’nin yatirimcilar için daha cazip bir hale gelecegini belirterek; “Ugrasimiz Havza için. Organize Sanayi Bölgemizde yapilacak yatirimlar ile Havzamizda istihdam ve göç sorunu kalmayacak. Bunun için elimizden gelen tüm gayreti göstermekteyiz. Bize bu çalismalarimizda destek olan herkese tesekkür ediyorum” dedi.

 

 

Havza TSO Baskan ve Havza OSB Mütesebbis Heyet Baskan Vekili Erkan Acar ise 1 milyon 290 bin liralik mal olacak altyapi güçlendirmeleri için OKA’dan 721 bin 275 lira tutarinda hibe destegi alacaklarini belirterek; “ Havza OSB yönetimi olarak OKA 2018 Yili OSB’lerde Temel Üretim Altyapisinin Iyilestirilmesine Yönelik Küçük Ölçekli Altyapi Mali Destek Programi kapsaminda hazirladigimiz Havza’da OSB Alt Yapi Gelistirme ve Sanayiciler Için Cazibe Merkezi Haline Getirme projemizin ihalesini yaptik. Havza OSB’ye foseptik çukuru, atik su aritma tesisi ve çevre düzenleme islerini içerin ihalemiz 1 milyon 290 bin lira ile sonuçlandi. Bu projemiz 721 bin 275 lira tutarinda hibe destegi alacagiz” dedi.

 

Havza TSO Baskani Erkan Acar Havza için hayati öneme sahip olan Havza OSB için çalismalara ara verilmeden devam edildigini deginerek; “Havza’da istihdam ve göç sorununu çözecek Havza OSB bizim için çok önemli. Bu önemin farkinda olarak çalismalarimiza ara vermeden devam ediyoruz. OSB’de iki yer tahsisi yapildi, insallah burada açilacak fabrikalar bölgemize ekonomik anlamda büyük katkilar saglayacak. Bu çalismalarimizda bizlere destek olan ve emek veren herkese tesekkür ediyorum”dedi. http://www.havza25mayis.net/haber/2974/havza-osbye-1-milyon-290-bin-liralik-altyapi-guclendirmesi.html

 

BİMER DPT AMASYA VALİLİĞİ ÇORUM VALİLİĞİ SAMSUN VALİLİĞİ TOKAT VALİLİĞİ AMASYA BELEDİYESİ ÇORUM BELEDİYESİ SAMSUN BELEDİYESİ TOKAT BELEDİYESİ ÇORUM TİCARET VE SANAYİ ODASI SAMSUN TİCARET VE SANAYİ ODASI TOKAT TİCARET VE SANAYİ ODASI YEŞİLIRMAK HAVZASI KALKINMA BİRLİĞİ EURADA