Orta Karadeniz Kalkinma Ajansi (OKA) Yönetim Kurulu Ekim Ayi Toplantisi Amasya Ilinde Yapildi

Orta Karadeniz Kalkinma Ajansi (OKA) Yönetim Kurulu Ekim Ayi Toplantisi, Dönem Baskani Tokat Valisi Dr. Ömer Toraman’in baskanliginda, Valimiz Sayin Necmeddin Kiliç’in katilimiyla Amasya’da gerçeklestirildi. Toplantiya ayrica Amasya Valisi Dr. Osman Varol, Samsun Valisi Osman Kaymak, Amasya Belediye Baskani Cafer Özdemir, Amasya Il Genel Meclisi Baskani Mustafa Çittir, Tokat Il Genel Meclisi Baskani Salih Yildirim, Çorum Il Genel Meclisi Baskani Halil Ibrahim Kaya, Tokat TSO Baskani Dr. Ali Çelik, Amasya TSO Baskani Murat Kirlangiç, Samsun Büyük Sehir Belediyesi ARGE Daire Baskani Ramazan Aydin, OKA Genel Sekreteri Mevlüt Özen ve diger üyeler katildilar.

 

 

OKA Dönem Baskani Tokat Valisi Dr. Ömer Toraman yaptigi konusmada “Amasya, Çorum, Samsun ve Tokat illerinden olusan bölgemizde basta kamu kurum ve kuruluslari olmak üzere yerel yönetimlerimiz, üniversitelerimiz, sivil toplum kuruluslari, özel sektör ve diger ilgili aktörlerin birbirleriyle isbirligini gelistirerek bölgemizin gelismesini saglamak amaciyla çesitli çalismalar yürüten Orta Karadeniz Kalkinma Ajansi’nin 2018 yili Ekim ayi Yönetim Kurulu toplantisini gerçeklestirmek ve kurulumuzun gündemindeki konulari görüsmek üzere toplanmis bulunuyoruz.

 

 

Degerli yönetim kurulu üyeleri ve saygideger basin mensuplari,

 

Bu toplantimizda kalkinma ajansimiz tarafindan 2018 yilinda uygulamaya konulan mali destek ve teknik destek programlari ile 2019 yilinda ajansimiz eliyle veya onun destekleriyle diger kurum ve kuruluslarimiz ile birlikte bölgemizin gelismesine katki saglayacak diger çalismalar hakkinda istisareler yapacagiz.

 

 

 

Bugün toplantimizda ayrica, uygulanmakta olan mali destek programlari ile fizibilite destegi, teknik destek programi ve devam eden güdümlü projelerimizin uygulama süreçleri ile dört ilimizde bulunan yatirim destek ofislerimizin çalismalari da ele alinacaktir. Elbette varsa yasanan aksakliklara iliskin alinmasi gereken tedbirler de görüsülecektir.

 

 

Degerli yönetim kurulu üyeleri ve saygideger basin mensuplari,

Son olarak, bu toplanti vesilesiyle yönetim kurulu toplantimiza katilan sayin valilerimize, belediye baskanlarimiza, il genel meclisi baskanlarimiza ve ticaret ve sanayi odasi baskanlarimiza katilim ve desteklerinden ötürü bir kez daha tesekkür ediyoruz. Ayrica, ev sahipliginden dolayi sayin Amasya Valimize ve Belediye Baskanimiza bir kez daha tesekkür ediyor ve kalkinma ajansi yönetim kurulu toplantimizin bölgemiz için hayirli olmasini ve basarili çalismalara vesile olmasini diliyoruz” dedi. http://www.corum.gov.tr/orta-karadeniz-kalkinma-ajansi-oka-yonetim-kurulu-ekim-ayi-toplantisi-amasya-ilinde-yapildi

 

BİMER DPT AMASYA VALİLİĞİ ÇORUM VALİLİĞİ SAMSUN VALİLİĞİ TOKAT VALİLİĞİ AMASYA BELEDİYESİ ÇORUM BELEDİYESİ SAMSUN BELEDİYESİ TOKAT BELEDİYESİ ÇORUM TİCARET VE SANAYİ ODASI SAMSUN TİCARET VE SANAYİ ODASI TOKAT TİCARET VE SANAYİ ODASI YEŞİLIRMAK HAVZASI KALKINMA BİRLİĞİ EURADA