ORTA KARADENIZ KALKINMA AJANSI EKIM AYI YÖNETIM KURULU TOPLANTISI GERÇEKLESTIRILDI

Orta Karadeniz Kalkinma Ajansi (OKA) Ekim ayi Yönetim Kurulu Toplantisi 31 Ekim 2018 tarihinde Amasya’da gerçeklestirildi.

 

Yönetim Kurulu Baskani Tokat Valisi Sayin Dr. Ömer Toraman'in baskanliginda ve Amasya Valisi Sayin Dr. Osman Varol’un ev sahipliginde gerçeklestirilen toplantiya Çorum Valisi Sayin Necmeddin Kiliç, Samsun Valisi Sayin Osman Kaymak, Amasya Belediye Baskani Cafer Özdemir, Amasya Il Genel Meclisi Baskani Mustafa Çittir, Çorum Il Genel Meclisi Baskani Halil Ibrahim Kaya, Tokat Il Genel Meclisi Baskani Salih Yildirim, Amasya TSO Baskani Murat Kirlangiç, Samsun TSO Baskani Salih Zeki Murzioglu, Tokat TSO Baskani Dr. Ali Çelik, OKA Genel Sekreteri Mevlut Özen ve diger yönetim kurulu üyeleri katildi.

 

Toplantinin açilis konusmasinda Tokat Valisi Sayin Dr. Ömer Toraman söyle konustu:

 

 “Degerli Yönetim Kurulu Üyeleri ve Saygideger Basin Mensuplari,

 

Amasya, Çorum, Samsun ve Tokat illerinden olusan bölgemizde basta kamu kurum ve kuruluslari olmak üzere yerel yönetimlerimiz, üniversitelerimiz, sivil toplum kuruluslari, özel sektör ve diger ilgili aktörlerin birbirleriyle isbirligini gelistirerek bölgemizin gelismesini saglamak amaciyla çesitli çalismalar yürüten Orta Karadeniz Kalkinma Ajansi’nin 2018 yili Ekim ayi Yönetim Kurulu toplantisini gerçeklestirmek ve kurulumuzun gündemindeki konulari görüsmek üzere toplanmis bulunuyoruz.

 

Degerli Yönetim Kurulu Üyeleri ve Saygideger Basin Mensuplari,

 

Bu toplantimizda kalkinma ajansimiz tarafindan 2018 yilinda uygulamaya konulan mali destek ve teknik destek programlari ile 2019 yilinda ajansimiz eliyle veya onun destekleriyle diger kurum ve kuruluslarimiz ile birlikte bölgemizin gelismesine katki saglayacak diger çalismalar hakkinda istisareler yapacagiz.

 

Bugün toplantimizda ayrica, uygulanmakta olan mali destek programlari ile fizibilite destegi, teknik destek programi ve devam eden güdümlü projelerimizin uygulama süreçleri ile dört ilimizde bulunan yatirim destek ofislerimizin çalismalari da ele alinacaktir. Elbette varsa yasanan aksakliklara iliskin alinmasi gereken tedbirler de görüsülecektir.”

 

Sayin Toraman sözlerini “Bilindigi üzere son Valiler Kararnamesi ile Tokat Valiligi görevinden Kütahya Valiligine atandik. Bu vesile ile bugüne kadar birlikte görev yaptigimiz tüm yönetim kurulu üyelerimize ve Ajans çalisanlarina verdikleri katkilar için tesekkürlerimi ifade ederek hepsinden helallik diliyorum. Bundan sonra da ajansimizin bölgenin gelismesine yönelik yapacagi proje ve çalismalarinda basarilar diliyorum.

 

Son olarak, bu toplanti vesilesiyle yönetim kurulu toplantimiza katilan sayin valilerimize, belediye baskanlarimiza, il genel meclisi baskanlarimiza ve ticaret ve sanayi odasi baskanlarimiza katilim ve desteklerinden bir kez daha tesekkür ediyoruz. Ayrica, ev sahipliginden dolayi Sayin Amasya valimize ve belediye baskanimiza bir kez daha tesekkür ediyor ve kalkinma ajansi yönetim kurulu toplantimizin bölgemiz için hayirli olmasini ve basarili çalismalara vesile olmasini diliyoruz” diyerek sonlandirmistir.

 

Toplanti, gündem maddelerinin görüsülmesi ve Çorum Valisi Sayin Necmeddin Kiliç ile Tokat Valisi Sayin Dr. Ömer Toraman'a yeni görev yerlerinde basarilar temennisiyle, bölgemize katkilari, degerli hizmetlerinin anisina çiçek takdim edilmesiyle sona ermistir.

 

BİMER DPT AMASYA VALİLİĞİ ÇORUM VALİLİĞİ SAMSUN VALİLİĞİ TOKAT VALİLİĞİ AMASYA BELEDİYESİ ÇORUM BELEDİYESİ SAMSUN BELEDİYESİ TOKAT BELEDİYESİ ÇORUM TİCARET VE SANAYİ ODASI SAMSUN TİCARET VE SANAYİ ODASI TOKAT TİCARET VE SANAYİ ODASI YEŞİLIRMAK HAVZASI KALKINMA BİRLİĞİ EURADA