PROJE DÖNGÜSÜ YÖNETIMI EKIM AYI EGITIMLERI

Orta Karadeniz Kalkinma Ajansi’nin (OKA), bölgesindeki paydaslarin proje hazirlama, yönetim ve yürütme kapasitesini arttirmak amaciyla düzenledigi Proje Döngüsü Yönetimi Egitimleri’nde Ekim ayi seanslari tamamlandi.

 

Egitimler 18 Ekim 2018 tarihinde Kadin ve Demokrasi Dernegi Samsun Temsilciligi’nde, 17 / 18 Ekim 2018 tarihlerinde ise OKA hizmet binasinda düzenlendi. OKA Planlama, Programlama ve Koordinasyon Birim Baskani I. Ethem Sahin, OKA Uzmanlari Meltem Yilmaz, Özgür Töngel, Elif Muratoglu tarafindan verilen egitimlerde, KADEM Gençlik Kollari üyelerine ve farkli kurumlardan gelen katilimcilara yönelik olarak Proje Döngüsü Yönetimi, Ihtiyaç Analizi, Problem Agaci, Mantiksal Çerçeve, Bütçe, Insan Kaynagi, Riskler Varsayimlar, Fon Kaynaklari, Kalkinma Ajansi Destekleri konu basliklari islenerek; Eurodesk, ERASMUS+, OKA Teknik destek ve Güdümlü, Sivil Düsün, AB Karadeniz Sinir Ötesi Isbirligi ve Horizon2020 hakkinda bilgi verildi.

 

Yeni proje fikirlerinin degerlendirildigi programin sonunda katilimcilara katilim sertifikalari takdim edildi.

BİMER DPT AMASYA VALİLİĞİ ÇORUM VALİLİĞİ SAMSUN VALİLİĞİ TOKAT VALİLİĞİ AMASYA BELEDİYESİ ÇORUM BELEDİYESİ SAMSUN BELEDİYESİ TOKAT BELEDİYESİ ÇORUM TİCARET VE SANAYİ ODASI SAMSUN TİCARET VE SANAYİ ODASI TOKAT TİCARET VE SANAYİ ODASI YEŞİLIRMAK HAVZASI KALKINMA BİRLİĞİ EURADA