Baskan Sahin: “Samsun tarimdan hak ettigi katma degeri kazanacak”

Samsun Büyüksehir Belediye Baskani Zihni Sahin, “Bafra ve Çarsamba Ovalari ile ilgili çalismalara basladik. Insallah, Samsun tarimdan hak ettigi katma degeri kazanacak” dedi. 

 

Samsun Büyüksehir Belediye Baskani Zihni Sahin, Samsun Genç Is adamlari Dernegi (SAMGIAD) tarafindan düzenlenen “Yeni sezon is yemegi” programina katildi. 


Samsun için neler yapilmasi gerektigi konusunun tartisildigi programda SAMGIAD’ yeni sezonda gündemlerinde yerli ve milli projelerin olacagini açikladi. 


Yemek sonrasi konusma yapan SAMGIAD Baskani Savas Gömeç, “Yeni dönemin ilk toplantisini Büyüksehir Belediye Baskanimiz Zihni Sahin bey ile açmanin mutlulugunu yasiyoruz. Degerli arkadaslar, gündem ülkemizde her geçen gün hizla degisiyor. Bizler degisen gündem de olsa bunu en hizli sekilde yakalamaya mecburuz. Bu gayretlerimize de devam ediyoruz. Bugünden sunu söyleyebilirim ki, bu yil ki sloganimiz üzerinde duracagimiz en önemli konulardan birisi yerli ve milli üretim. Yerli ve milli üretim noktasinda biz SAMGIAD olarak mütesebbis hareket etmenin önemini her zaman vurguladik. Biz, ülkemizde bizim de konfederasyonumuzun içerisinde oldugu çok daha yerli ve milli üretim noktasinda yol kat edilecek projelere imzalar atmak üzereyiz. Insallah el birligi ile çok daha iyi projelere de imzalar atacagiz ve bununla ilgili çalismalarimizi da sürdürecegiz” diye konustu.
 

Daha sonra konusan Samsun Büyüksehir Belediye Baskani Zihni Sahin, “Günümüzde sivil toplum oldukça etkili. En önemlisi de bu cemiyetler içerisinde görev alan herkes kendisini birçok anlamda gelistirmis oluyor. Benim hizmet anlayisimda da paylasmak ve birlikte bir seyleri ortaya koymak vardir. Bafra’da da yapmis oldugumuz çalismalarda bu anlayisla hizmet ettik. Biz Büyüksehir Belediye Baskanligi görevine geldigimizden bu yana da ayni anlayis ile hizmet etmeye çalisiyoruz. Eve gitmiyoruz desek yeri var. Biz Samsun’u ne yapariz da kalkindirabiliriz konusunda istisareler yapiyoruz. Samsun’un 2 tane büyük ovasi var. Bafra ve Çarsamba Ovasi. Bu ovalarda tarim adina bazi çalismalara basladik. Samsun’un en önemli potansiyeli tarimdir. Biz bu potansiyeli nasil degerlendiririz diye arkadaslarimiza görev verdik ve çalismalara basladik. Birçok düsüncelerimiz var tabii bu konuda. Ilk olarak tarim potansiyelini en iyi sekilde degerlendirmek için büyük gayret gösterecegiz. Samsun tarimdan hak ettigi katma degeri insallah kazanacaktir” seklinde konustu. https://www.haberturk.com/samsun-haberleri/63659389-baskan-sahin-samsun-tarimdan-hak-ettigi-katma-degeri-kazanacak

 

BİMER DPT AMASYA VALİLİĞİ ÇORUM VALİLİĞİ SAMSUN VALİLİĞİ TOKAT VALİLİĞİ AMASYA BELEDİYESİ ÇORUM BELEDİYESİ SAMSUN BELEDİYESİ TOKAT BELEDİYESİ ÇORUM TİCARET VE SANAYİ ODASI SAMSUN TİCARET VE SANAYİ ODASI TOKAT TİCARET VE SANAYİ ODASI YEŞİLIRMAK HAVZASI KALKINMA BİRLİĞİ EURADA