Samsun Kültür Varliklari Koruma Kurulu Terme'de

Samsun Kültür Varliklarini Koruma Kurulu, Terme'de incelemelerde bulundu.

 

Samsun Kültür Varliklari Koruma Bölge Kurulu Müdürü Menderes Alan ile Samsun Büyüksehir Belediyesi Genel Sekreter Yardimcisi Zennube Albayrak, Terme Belediye Baskani Senol Kul ve Belediye Baskan Yardimcisi Kamuran Toker, Pazar Camisi ile Cüneyd-i Bagdadi Türbesi'nde incelemelerde bulundu.

 

Alan, ilçenin tarihi kimligine yepyeni bir görünüm kazandiracak restorasyon projeleri ile ilgili inceleme gezisi yaptiklarini söyledi.

 

Pazar Camisi ve Cüneyd-i Bagdadi Türbesi'nin aslina uygun sekilde ayaga kaldirilmasinin amaçlandigini belirten Alan, "Bunlari ortaya çikartip güzellestirmek, iyilestirmek adina Samsun Büyüksehir ve Terme belediyelerimiz ile degerlendirmelerde bulunduk. Terme'deki projelere her türlü destegi vermeye devam edecegiz." diye konustu.

 

Terme Belediye Baskani Senol Kul ise, insanligin ortak mirasi olarak kabul edilen tarihi yapilarin korunmasinin sorumluluklari arasinda bulundugunu dile getirdi.

 

Tarihi yapilar bakimindan zengin bir kültüre sahip Terme'de tarihi eserler ve camilerin dokusunu bozmadan gelecek nesillere aktarilmasina özen gösterdiklerini anlatan Baskan Kul, "Bu çalismalarda birçok kisinin ve kurumun emegi, katkisi var. Bölgeyi bizlerle gezip incelemelerde bulunan, degerli fikirlerini paylasan kurul üyelerimize ve Zennube hanima sagladiklari katki için tesekkür ediyorum." ifadelerini kullandi. http://www.milliyet.com.tr/samsun-kultur-varliklari-koruma-kurulu-samsun-yerelhaber-3059304/

BİMER DPT AMASYA VALİLİĞİ ÇORUM VALİLİĞİ SAMSUN VALİLİĞİ TOKAT VALİLİĞİ AMASYA BELEDİYESİ ÇORUM BELEDİYESİ SAMSUN BELEDİYESİ TOKAT BELEDİYESİ ÇORUM TİCARET VE SANAYİ ODASI SAMSUN TİCARET VE SANAYİ ODASI TOKAT TİCARET VE SANAYİ ODASI YEŞİLIRMAK HAVZASI KALKINMA BİRLİĞİ EURADA