45. Golonya Hitit Rallisi

Çorum'da gerçeklestirilen Ali Sipahi Ralli Kupasi'nin 4. ayagi 45. Golonya Hitit Rallisi sona erdi.

 

Türkiye Otomobil Sporlari Federasyonunca düzenlenen kupanin 4. ayagi olan Hitit Rallisi, Ankara Otomobil Sporlari Kulübünün (ANOK) organizasyonu ve Çorum Belediyesinin destegiyle yapildi.

 

Çorum Baraji mevkisindeki Ahmediye ve Gemed etabinda yapilan yarislarda mücadele eden 20 takim, toplam uzunlugu 157 kilometre, özel etabi ise 71 kilometre olan yarista en iyi dereceyi yapabilmek için mücadele verdi.

 

Bölgedeki iki etap ise 15 Temmuz darbe girisimi sirasinda 15 Temmuz Sehitleri Köprüsü'nde sehit düsen Erol Olçok ile oglu Abdullah Tayyip Olçok adina geçildi.

 

Yarislarda genel klasmanda Emrah Ali Baso-Gürkal Cengiz Menderes birinci, Ilhan Mutluay-Cumhur Önder ikinci, Yavuzhan Cabbaroglu-Enez Al üçüncü oldu.

 

Yarismanin ardindan Hürriyet Meydani'nda düzenlenen törende, Belediye Baskani Zeki Gül ile ANOK Baskani Mesut Sami Biyik tarafindan dereceye giren pilot ve takimlara ödülleri verildi.

 

Gül, ödül töreninin ardindan AA muhabirine yaptigi açiklamada, Hitit Rallisi'nin, Türkiye'nin en eski motor sporlari organizasyonu oldugunu söyledi.

 

Çorum'un 4 yildir Hitit Rallisi'ne ev sahipligi yaptigini belirten Gül, "Bu yil rallinin etaplarina 15 Temmuz sehitlerimiz ve hemsehrimiz Erol Olçok ile Abdullah Tayyip Olçok'un adi verilmistir. Dereceye giren pilotlarimizi tebrik ediyorum. Çorum Belediyesi olarak bu etkinligi, gelecek yillarda da devam ettirmeyi planliyoruz." ifadelerini kullandi. http://www.haber7.com/corum/2724233-45-golonya-hitit-rallisi

BİMER DPT AMASYA VALİLİĞİ ÇORUM VALİLİĞİ SAMSUN VALİLİĞİ TOKAT VALİLİĞİ AMASYA BELEDİYESİ ÇORUM BELEDİYESİ SAMSUN BELEDİYESİ TOKAT BELEDİYESİ ÇORUM TİCARET VE SANAYİ ODASI SAMSUN TİCARET VE SANAYİ ODASI TOKAT TİCARET VE SANAYİ ODASI YEŞİLIRMAK HAVZASI KALKINMA BİRLİĞİ EURADA