7. Ulusal Havacilik ve Uzay Konferansi Samsun'da Düzenlenecek

Samsun'da, Ondokuz Mayis Üniversitesinin (OMÜ) ev sahipliginde, Orta Dogu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) ile Istanbul Teknik Üniversitesinin (ITÜ) katkilari ile 12-14 Eylül tarihlerinde 7. Ulusal Havacilik ve Uzay Konferansi verilecek.

 

Samsun Üniversitesi Havacilik ve Uzay Bilimleri Fakültesi Dekani Prof. Dr. Aydin Misirlioglu, AA muhabirine yaptigi açiklamada, uzay ve havacilik alaninda yürütülen en son çalismalarin ve hazirlanan bildirilerin yer alacagi konferansin önem tasidigina isaret etti.

 

Konferansin, OMÜ Uzaktan Egitim Merkezinin (UZEM) farkli salonlarinda es zamanli olarak verilecegini belirten Misirlioglu, "Konferansta baslica, insansiz hava araçlari, uydu teknolojileri, hesaplamali aerodinamik, hava, uzay yapilari, uzay malzemeleri, uzay savunma sistemleri, uçus dinamigi ve kontrolü, uçak performansi ve yörünge tahmini gibi konular görüsülecek." dedi.

 

Misirlioglu, konferansa Savunma Sanayii Baskanligi Baskan Yardimcisi Dr. Celal Sami Tüfekçi, ROKETSAN Ileri Teknolojiler ve Sistemler Grup Baskani ve Genel Müdür Yardimcisi Dr. Sartuk Karasoy, TUSAS Uçak Genel Müdür Yardimciligi ve Egitim Uçaklari Mühendislik Müdürü Ali Küçük, VESTEL Savunma, Uçus Bilimleri ve Operasyon Grup Müdürü Resul Açikyol ile Samsun Yurt Savunma Genel Müdürü Cahit Utku Aral’in da katilacagini dile getirerek, konferansta ayrica çok sayida bildiri ve poster sunumunun gerçeklestirilecegini kaydetti. http://www.milliyet.com.tr/7-ulusal-havacilik-ve-uzay-konferansi-samsun-yerelhaber-3019847/

BİMER DPT AMASYA VALİLİĞİ ÇORUM VALİLİĞİ SAMSUN VALİLİĞİ TOKAT VALİLİĞİ AMASYA BELEDİYESİ ÇORUM BELEDİYESİ SAMSUN BELEDİYESİ TOKAT BELEDİYESİ ÇORUM TİCARET VE SANAYİ ODASI SAMSUN TİCARET VE SANAYİ ODASI TOKAT TİCARET VE SANAYİ ODASI YEŞİLIRMAK HAVZASI KALKINMA BİRLİĞİ EURADA