TARIMSAL ÜRETIMDE ALTERNATIF ISLETME MODELLERI

11 Eylül 2018 tarihinde Amasya Valiligi toplanti salonunda “Amasya’da Tarimsal Üretimde Alternatif Isletme Modelleri” toplantisi düzenlenmistir.

 

Bir tarim sehri olan Amasya’da tarimsal ürün kalitesini artirarak sürdürülebilirligini saglama, kirsal alanda istihdama katki sunma, arazileri en verimli sekilde kullanma ve örnek isletme modellerini degerlendirme konulu toplanti, Amasya Valisi Sayin Dr. Osman Varol baskanliginda gerçeklestirilmistir.

 

Toplantiya ayrica, Ajansimiz (OKA) Amasya Yatirim Destek Ofisi Koordinatörü Erdin Güden ve uzmanlarimiz, Sera Tarim firmasi yetkilisi Mehmet Kazancioglu ve teknik ekibi katilim saglamistir.

 

Amasya’da tarimsal üretimin gelistirilmesine yönelik olarak Yozgat’ta uygulanan ve ülkemizde de iyi uygulama örnekleri arasinda gösterilen meyvecilik gelistirme projesinin sunumunun da gerçeklestirildigi toplanti söz konusu projenin Amasya’da uygulanabilirliginin degerlendirilmesiyle sona ermistir.

BİMER DPT AMASYA VALİLİĞİ ÇORUM VALİLİĞİ SAMSUN VALİLİĞİ TOKAT VALİLİĞİ AMASYA BELEDİYESİ ÇORUM BELEDİYESİ SAMSUN BELEDİYESİ TOKAT BELEDİYESİ ÇORUM TİCARET VE SANAYİ ODASI SAMSUN TİCARET VE SANAYİ ODASI TOKAT TİCARET VE SANAYİ ODASI YEŞİLIRMAK HAVZASI KALKINMA BİRLİĞİ EURADA