ÇARSAMBA TARIM POTANSIYELI DEGERLENDIRME TOPLANTISI

9 Agustos 2018 tarihinde Çarsamba Dogal Yasam Parki’nda, Samsun Valiligi, Çarsamba Belediyesi ve Orta Karadeniz Kalkinma Ajansi (OKA) isbirligi ile Çarsamba Ilçesinin Tarimsal Ürün Potansiyeli Açisindan Degerlendirilmesi Çalistayi, düzenlendi.

 

Çarsamba Belediyesi Hüseyin Dündar’in ev sahipliginde ve Samsun Valisi Sayin Osman Kaymak’in baskanliginda gerçeklestirilen Çalistay’a Çarsamba Kaymakami Mustafa Güney, Samsun Büyüksehir Belediye Baskan Yardimcisi Turan Çakir, Çarsamba Belediye Baskani Hüseyin Dündar, Tarim Il Müdür Vekili Nail Kirmaci, Çarsamba Gida Tarim ve Hayvancilik Ilçe Müdürü Osman Akman, Çarsamba Ticaret ve Sanayi Odasi Baskani Ahmet Yilmaz, Çarsamba Ziraat Odasi Baskani Muammer Aydemir, Çarsamba Ticaret Borsasi Genel Sekreteri Eftal Yetimoglu, OMÜ Ziraat Fakültesi Dekan Yardimcilari, Çarsamba Yas Sebze ve Meyve Toptanci Hali Baskani Mehmet Aslan, Çarsamba Organik Findik Üreticileri Birligi Temsilcileri, OKA Genel Sekreteri Mevlut Özen, OKA uzmanlari ve tarimsal uzmanlar katilim sagladi.

 

Çalistay, Orta Karadeniz Kalkinma Ajansi tarafindan hazirlanan, ‘Çarsamba Ilçesinin Tarimsal Ürün Potansiyeli Açsindan Degerlendirilmesi’ raporuna dair bilgilerin paylasildigi sunumla baslarken, sunumun ardindan konuyla ilgili sorunlarin aktarilmasi, katilimcilarin görüs, öneri, fikir ve degerlendirmelerini ortaya koymasiyla devam etti.

 

Etkinlik, Samsun Valisi Osman Kaymak’in, “Verimli geçen bu toplanti için hepinize tesekkür ediyorum. Çarsamba Ovamiz verimli topraklariyla zengin ürün veren önemli bir alanimiz. Bu bölgede yetisen ürünler hakkinda fikirlerinizi önemsiyoruz ve önerilerinizi dikkate alarak gerekli devlet merkezlerimize aktaracagiz” seklindeki degerlendirmesiyle sona erdi.

 

BİMER DPT AMASYA VALİLİĞİ ÇORUM VALİLİĞİ SAMSUN VALİLİĞİ TOKAT VALİLİĞİ AMASYA BELEDİYESİ ÇORUM BELEDİYESİ SAMSUN BELEDİYESİ TOKAT BELEDİYESİ ÇORUM TİCARET VE SANAYİ ODASI SAMSUN TİCARET VE SANAYİ ODASI TOKAT TİCARET VE SANAYİ ODASI YEŞİLIRMAK HAVZASI KALKINMA BİRLİĞİ EURADA