Hitit Üniversitesi’nden Engellilere Egitim

Hitit Üniversitesi tarafindan, kentteki engellilere “Engelli Araçlarin Bakim ve Tamirati” egitimi verildi. 

 

Engelsiz Ögrenci Birimi, Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu ve Alaca Avni Çelik Meslek Yüksekokulu is birliginde gerçeklestirilen seminerde engelliler engelli araçlarin mekanik aksamlari, elektronik aksamlari, ariza kontrolü, parça degisimi, tamirat ve bu süreci kapsayan is güvenligi hakkinda bilgilendirildi. Egitimin ardindan Çorum Engelsiz Yasam Dernegi üyeleri Hitit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Reha Metin Alkan’a tesekkür ziyaretinde bulundu.

 

Çorum Engelsiz Yasam Dernegi Dernek Baskani Ertugrul Kazak, aldiklari egitim sonrasinda engelli araçlarin tamiratinda yasadiklari magduriyetin giderildigini söyledi. Egitim sonrasinda bir tamir atölyesi açacaklarini açiklayan Kazak, bu sayede atil durumda bulunan tekerlekli sandalyelerin tamirinin yapilarak ihtiyaci olanlara da kolaylikla dagitilabilecegini ifade etti.
Üniversitenin sahip oldugu bilgi birikimini topluma yansitmak için büyük çaba sarf ettigini ifade eden Rektör Prof. Dr. Reha Metin Alkan da “Hitit Üniversitesi olarak toplumla iç içe olunmasi gerektigine yürekten inaniyoruz. Sahip oldugumuz akademik bilgiyi sizlerle paylasmayi ve ilimize her anlamda dokunabiliyor olmayi çok önemsiyoruz. Yasadiginiz toplumu bilmelisiniz. Toplumla iç içe olursaniz çözüm üretebilirsiniz. Bu dogrultuda çalismalarimizi yapmaliyiz. Sizlerin hayatini kolaylastiracak her türlü mekanizmayi üniversiteler olarak karsilamaliyiz” ifadelerini kullandi.

 


Üniversitenin bu ve benzeri projelerin gerçeklestirilmesine büyük önem verdigini kaydeden Alkan, imkânlar çerçevesinde bu tür çalismalara her zaman destek olacaklarini sözlerine ekledi.

 

Ziyaret sonunda egitimi tamamlayan kursiyerlere Hitit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Reha Metin Alkan tarafindan katilim belgeleri verildi. Ziyarette Rektör Yardimcisi Prof. Dr. Nurcan Baykam, Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Sinan Çaliskan, Alaca Avni Çelik Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Ögretim Üyesi Bahat Comba, Engelli Ögrenci Birim Koordinatörü Doç. Dr. Selen Özakar Akça’da hazir bulundu. https://www.haberturk.com/corum-haberleri/62611150-hitit-universitesinden-engellilere-egitim

 

BİMER DPT AMASYA VALİLİĞİ ÇORUM VALİLİĞİ SAMSUN VALİLİĞİ TOKAT VALİLİĞİ AMASYA BELEDİYESİ ÇORUM BELEDİYESİ SAMSUN BELEDİYESİ TOKAT BELEDİYESİ ÇORUM TİCARET VE SANAYİ ODASI SAMSUN TİCARET VE SANAYİ ODASI TOKAT TİCARET VE SANAYİ ODASI YEŞİLIRMAK HAVZASI KALKINMA BİRLİĞİ EURADA