Çorum Kati Atiklarin Bertarafi Projesi

Çorum'da, Avrupa Birligi (AB) destegiyle hayata geçirilen Kati Atik Bertaraf Tesisi projesi kapsaminda ilçe belediyelerine araç tahsisine baslandi.

Çevre Belediyeler Birligi tarafindan AB hibeleriyle insa edilen 21 milyon Avro bütçeli Kati Atik Bertaraf Tesisinin insasinin tamamlanmasinin ardindan tesise atik tasiyacak araçlarin ilçe belediyelerine tahsisine baslandi.

Proje kapsaminda temin edilen araçlardan ilki, Osmancik belediyesine teslim edildi.

Ilçe belediye binasi önünde gerçeklesen teslim töreninde Çorum Belediye Baskani ve Çevre Belediyeler Birligi Baskani Zeki Gül, Osmancik Belediye Baskan Vekili Ismail Gömeç'e araci verdi.

Törende bir konusma yapan Gül, vahsi depolamaya son vererek daha temiz bir Çorum için çalismalarin araliksiz sürdügünü söyledi.

Ilçelerin çöplerinin vahsi depolamadan çikartilarak bundan sonraki süreçte Çorum'a gelecegini dile getiren Gül, "Osmancik, Alaca, Laçin ve Iskilip ilçelerimizin çöpleri önce transfer istasyonlarina ardindan da Çorum'a gelecek. Orada eger yok edilmesi gerekiyorsa yok edilecek, nakledilmesi gerekiyorsa nakledilecek. Çevreye en az zarari verecek sekilde bizim tesislerimizde Osmancik'in çöpleri de islenmis olacak. Aracin Osmancik'a hayirli olmasini diliyorum. Temiz bir çevre, temiz bir Osmancik, temiz bir Çorum içinde baslangiç olarak aracin kontagini teslim ediyorum." ifadelerini kullandi. http://www.milliyet.com.tr/corum-kati-atiklarin-bertarafi-projesi-corum-yerelhaber-2959209/

 

BİMER DPT AMASYA VALİLİĞİ ÇORUM VALİLİĞİ SAMSUN VALİLİĞİ TOKAT VALİLİĞİ AMASYA BELEDİYESİ ÇORUM BELEDİYESİ SAMSUN BELEDİYESİ TOKAT BELEDİYESİ ÇORUM TİCARET VE SANAYİ ODASI SAMSUN TİCARET VE SANAYİ ODASI TOKAT TİCARET VE SANAYİ ODASI YEŞİLIRMAK HAVZASI KALKINMA BİRLİĞİ EURADA