TOKAT IL SEKTÖREL EYLEM PLANLARI

TR83 Bölgesi illerinin, 10. Kalkinma Plani basta olmak üzere 65.Hükümet Programi, bakanlik strateji planlari, öncelikli dönüsüm programlari, Yesilirmak Havzasi Gelisim Plani gibi makro planlarla uyumlu, illerin kalkinmasina ve rekabet kabiliyetinin gelistirilmesine yönelik sektörel Il Sektörel Eylem Planlari (2018-2023) çalismasi kapsaminda Tokat ili 2018-2023 Kalkinma ve Sektörel Eylem Planlari tamamlanmistir.

 

Planlarin hazirlanmasi için ihtiyaç duyulan strateji belgelerinin olusturulmasinda Bölge illeri üniversiteleriyle isbirligi protokolü imzalanmis olup; Bölge illerimizin Valilik, Büyüksehir Belediyesi veya Belediye, Üniversite, Ticaret ve Sanayi Odasi ve Orta Karadeniz Kalkinma Ajansi (OKA) arasinda da bir protokol imzalanmistir. Iller bazinda belirlenen sektörel eylem planini kaleme alacak akademik personel, Bölge illeri Üniversiteleri tarafindan; sektörel eylem planlarinda yol gösterici koordinatör kurumlar ise Valilikler tarafindan belirlenmistir. Valilerimizin baskanlik ettigi baslangiç toplantisinda çalismanin yol haritasi belirlenmistir. Akabinde, üniversitelerde ilgili akademisyen ve koordinatör kurum temsilcileri bir araya gelinerek çalismanin takvimi konusunda görüs alisverisinde bulunulmustur. Sektörel eylem planlari, katilimci bir anlayisla, her sektörün ilgili kamu kurumu, meslek örgütleri, sivil toplum kuruluslarinin da katildigi çalistaylarda ve yüz yüze görüsmelerde alinan bilgiler isiginda ilgili üniversite akademisyenleri tarafindan hazirlanmistir. Valilerimizin baskanlik ettigi nihai degerlendirme toplantilarinda ise her sektörel eylem planinin sunumu gerçeklestirilmistir. Verilen geri bildirimler dogrultusunda son hali verilen sektörel eylem planlari için, tasarim ve basim asamasina geçilmistir.

Çorum, Samsun ve Amasya’dan sonra Alt Yapi ve Ulastirma, Egitim, Istihdam, Kültür ve Turizm, Orman ve Su Isleri, Saglik, Sanayi ve Ticaret, Tarim ve Kirsal Kalkinma, Yerel Kamu Hizmetleri, Çevre ve Sehircilik olmak üzere on (10) basliktan olusan Tokat Il Sektörel Eylem Plani da tamamlanmistir.

 

TR83 Bölgesi (Amasya, Çorum, Samsun, Tokat) Il Sektörel Eylem Planlarina www.oka.org.tr web sayfasindan, "Yayinlar ve Raporlar" alanindan  ulasilabilmektedir.

 

BİMER DPT AMASYA VALİLİĞİ ÇORUM VALİLİĞİ SAMSUN VALİLİĞİ TOKAT VALİLİĞİ AMASYA BELEDİYESİ ÇORUM BELEDİYESİ SAMSUN BELEDİYESİ TOKAT BELEDİYESİ ÇORUM TİCARET VE SANAYİ ODASI SAMSUN TİCARET VE SANAYİ ODASI TOKAT TİCARET VE SANAYİ ODASI YEŞİLIRMAK HAVZASI KALKINMA BİRLİĞİ EURADA