SAMSUN SPORCU SAGLIGI MERKEZI PROJESI BASLANGIÇ TOPLANTISI

3 Agustos 2018 tarihinde Samsun Il Saglik Müdürü Dr. Ögr. Üyesi Muhammet Ali Oruç ve Orta Karadeniz Kalkinma Ajansi (OKA) Genel Sekreteri Mevlut Özen baskanliginda Samsun Sporcu Sagligi Merkezi Projesi Baslangiç Toplantisi düzenlenmistir.

 

Il Saglik Müdürlügü toplanti salonunda gerçeklestirilen toplantiya 19 Mayis Üniversitesi Tip Fakültesi Bashekimi Prof. Dr. Recep SANCAK, Saglik Bilimleri Fakültesinden Prof.Dr. Seydi Ahmet AGAOGLU, Samsun Gençlik Hizmetleri ve Spor Il Müdürlügünden Celalettin KAPÇAK, Nese ARSLANTÜRK, Süleyman DEMIRTAS, Büyüksehir Belediyesinden Selim Yazici, OKA Uzmani Dursun DEMIR, Güres Federasyonu Il Temsilcisi Harun ERKAN, Samsunspor Hekimi Mehmet ÖZDEN, SBÜ Samsun Egitim Arastirma Hastanesi Bashekimi Uzm. Dr. Eda TÜRE, Samsun Fiziksel Tip ve Rehabilitasyon Hastaliklari Hastanesi Bashekimi Op. Dr. Mehmet BILGIN, SBÜ Samsun Egitim Arastirma Hastanesi Spor Hekimi Halil Ibrahim KAYA, Il Saglik Müdürlügü Baskan Yardimcilarindan Uzm. Dr. H.Yalçin BÜYÜKKARABACAK, Kamil GÜLER, Uzman Murat YILMAZ, AR-GE ve Saglik Inovasyonu Biriminden Meral AY da katilim saglamistir.

 

Proje kapsaminda Samsun'da spor ve saglik turizmini gelistirecek temel bir altyapi ve kurumsal kapasite eksiginin giderilmesi hedeflenirken; yapilan baslangiç toplantisi sonucunda Samsun’da Sporcu Sagligi Merkezinin hayata geçirilmesinin önemli bir ihtiyaç oldugu, Samsun ve bölge için bu projede isbirliginde mutabik olundugu ve gerekli fizibilite çalismalarindan sonra paydaslarla mutabakat toplantisi yapilacagi karara baglanmistir.

 

BİMER DPT AMASYA VALİLİĞİ ÇORUM VALİLİĞİ SAMSUN VALİLİĞİ TOKAT VALİLİĞİ AMASYA BELEDİYESİ ÇORUM BELEDİYESİ SAMSUN BELEDİYESİ TOKAT BELEDİYESİ ÇORUM TİCARET VE SANAYİ ODASI SAMSUN TİCARET VE SANAYİ ODASI TOKAT TİCARET VE SANAYİ ODASI YEŞİLIRMAK HAVZASI KALKINMA BİRLİĞİ EURADA