Amasya Belediyesi ile OKA'dan Çifte Sözlesme

Amasya Belediyesi ile Orta Karadeniz Kalkinma Ajansi (OKA) arasinda '21. Yüzyilda Yavuz Selim Meydani Düzenlemesi Projesi' ile 'Amasya Ferhat Tepesi Teleferik ve Dogal Yasam Alani Projesi'nin fizibilite çalismasina iliskin sözlesmeler imzalandi.

Imzalar Amasya Belediye Baskani Cafer Özdemir ile OKA Genel Sekreteri Mevlüt Özen tarafindan atildi. Baskan Özdemir, turizm altyapisinin desteklenmesi noktasinda etkili desteklerini aldiklarini belirttigi OKA yetkililerine tesekkür ederek yeni projelerde turizmin daha da gelisecegine inandigini söyledi.

Turizm altyapi programi kapsaminda Amasya, Samsun, Çorum ve Tokat'ta uygulanan 33 proje ile 40 milyon liralik yatirimin gerçeklestirilecegini belirten Mevlüt Özen de "Imzaladigimiz bütün sözlesmeler bölgesel kalkinmaya yönelik sözlesmeler" diye konustu.

Sözlesme programinda bulunan AK Parti Amasya Il Baskani Mehmet Ünek de projelerin hayirli olmasini dileyerek çalismalarindan dolayi Özdemir ile Özen'i kutladi. https://www.haberler.com/amasya-belediyesi-ile-oka-dan-cifte-sozlesme-11080533-haberi/

 

BİMER DPT AMASYA VALİLİĞİ ÇORUM VALİLİĞİ SAMSUN VALİLİĞİ TOKAT VALİLİĞİ AMASYA BELEDİYESİ ÇORUM BELEDİYESİ SAMSUN BELEDİYESİ TOKAT BELEDİYESİ ÇORUM TİCARET VE SANAYİ ODASI SAMSUN TİCARET VE SANAYİ ODASI TOKAT TİCARET VE SANAYİ ODASI YEŞİLIRMAK HAVZASI KALKINMA BİRLİĞİ EURADA