“AKDAG’IN ZIRVESINDEN KAZOVAYA KIRSAL TURIZM ROTASI PROJESI” MUTABAKAT TOPLANTISI

24 Temmuz 2018 tarihinde Orta Karadeniz Kalkinma Ajansi (OKA) Tokat Yatirim Destek Ofisi toplanti salonunda, OKA Güdümlü Proje Destegi kapsaminda Tarim ve Orman Bakanligi 11. Bölge Müdürlügü ve Pazar Belediyesi ortakliginda Il Özel Idaresi tarafindan uygulanacakAkdag’in Zirvesinden Kazova’ya Kirsal Turizm Rotasi ön mutabakat metni imza töreni OKA Yönetim Kurulu Baskani Tokat Valisi Sayin Dr. Ömer Toraman baskanliginda gerçeklestirilmistir.

 

Proje ile Pazar ilçesinde sürdürülebilir kirsal turizmin gelistirilerek, rekabet avantajina sahip turizm türlerinin kullanicilara sunulmasi ve kirsal alanda ekonomik faaliyetlerin çesitlendirilmesi hedeflenmektedir. Bu çerçevede koruma kullanma dengesi gözetilerek geçmisten devralinan dogal miras alanlarinin gelecek kusaklara aktarilmasi saglanacak, sürdürülebilir bir kirsal turizm modeli olusturularak gelistirilmesi saglanacak, kirsal alanda ekonomik faaliyetler çesitlendirilip gelistirilerek süregelen göçün önüne geçilmesi saglanacak, bölgeye gelen turistlerin konaklama sürelerinde artis saglanacak, iIlçede özel sektör tarafindan yapilacak turizme konu olan tesis sayisinda artis saglanacak ve konaklama tesislerinde ve gastronomi birimleri ile ilçede istihdam oraninin artirilmasina katki saglanacaktir.

 

Güdümlü Proje imza törenine, proje paydaslarinin yani sira Tokat Belediye Baskani Av. Eyüp Eroglu, Gaziosmanpasa Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Sahin, Pazar Kaymakami Ömer Saygili, Pazar Belediye Baskani Serafettin Pervanlar, Il Özel Idare Genel Sekreteri Recep Gökçe, OKA Genel Sekreteri Mevlut Özen, OKA Tokat Il Koordinatörü Mehlika Dicle, kurum temsilcileri ve muhtarlar katilmistir.

 

BİMER DPT AMASYA VALİLİĞİ ÇORUM VALİLİĞİ SAMSUN VALİLİĞİ TOKAT VALİLİĞİ AMASYA BELEDİYESİ ÇORUM BELEDİYESİ SAMSUN BELEDİYESİ TOKAT BELEDİYESİ ÇORUM TİCARET VE SANAYİ ODASI SAMSUN TİCARET VE SANAYİ ODASI TOKAT TİCARET VE SANAYİ ODASI YEŞİLIRMAK HAVZASI KALKINMA BİRLİĞİ EURADA