AVRUPA BIRLIGI DELEGASYONU VE BILIM, SANAYI VE TEKNOLOJI BAKANLIGI YETKILILERI SAMSUN’DA

Avrupa Komisyonu Bölgesel ve Kentsel Politikalar Genel Müdürlügü (DG REGIO) yetkilileri tarafindan Instrument for Pre-accession Assistance (IPA) 1 Dönemi Kapanisi kapsaminda Bölgesel Rekabet Edebilirlik Operasyonel Programi ile ilgili görüsmelerde bulunmak üzere 25/29 Haziran tarihleri arasinda ülkemize bir ziyaret gerçeklestirmektedir.

 

Ziyaret programi dâhilinde 26 Haziran Sali günü Samsun Lojistik Merkezi ziyaret edilmistir. Ziyarette Lojistik Merkez’den sorumlu delegasyon üyeleri ve heyete eslik eden Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanligi yetkilileri bir araya gelerek merkezin degerlendirmesi yapilmistir.

 

Samsun Lojistik Merkezi’nde gerçeklestirilen toplantiya ayrica Samsun Büyüksehir Belediyesi Baskani Zihni Sahin, Samsun Büyüksehir Belediyesi Genel Sekreteri Coskun Öncel, Samsun Büyüksehir Belediye Meclisi AK Parti Grup Baskanvekili Nihat Soguk, Samsun Ticaret ve Sanayi Odasi Baskani Salih Zeki Murzioglu ve Samsun Ticaret Borsasi Baskani Sinan Çakir, Genel Sekreterimiz Mevlut Özen ve OKA uzmanlari katilim saglamistir.

 

Samsun Büyüksehir Belediye Baskani Zihni Sahin, toplantida yaptigi konusmada, Türkiye’nin en büyük lojistik merkezlerinden birisinin Samsun’a kazandirilmasinin Samsun’la birlikte Türkiye ekonomisine büyük katki saglayacagini ifade ederken; görüslerini “Türkiye’nin yillardir yükselen kalkinma hamlelerine Samsun’da gerçeklesen bu yatirim büyük katki saglayacak. Çok büyük bütçelerle hayata geçen Samsun Lojistik Merkezi Türkiye’nin her yanindan gelen müsterilerine hizmet vermeye basladi. Ben bu projenin hayata geçmesinde emegi geçen herkese yürekten tesekkür ediyorum. Samsun’un ekonomik gelisimi için büyük önem arz eden merkezimizin hayirlara vesile olmasini diliyorum” seklinde ifade etmistir.

 

Toplanti’nin ardindan heyet Ajansimizi da ziyaret etmistir. Ziyaret sirasinda Genel Sekreterimiz Mevlut Özen, heyete hizmet binamizi tanitarak, faaliyetlerimiz hakkinda bilgi vermistir.

 

BİMER DPT AMASYA VALİLİĞİ ÇORUM VALİLİĞİ SAMSUN VALİLİĞİ TOKAT VALİLİĞİ AMASYA BELEDİYESİ ÇORUM BELEDİYESİ SAMSUN BELEDİYESİ TOKAT BELEDİYESİ ÇORUM TİCARET VE SANAYİ ODASI SAMSUN TİCARET VE SANAYİ ODASI TOKAT TİCARET VE SANAYİ ODASI YEŞİLIRMAK HAVZASI KALKINMA BİRLİĞİ EURADA