AMASYA BILIM UYGULAMA VE ARASTIRMA MERKEZI (ABIM) PROJESI MUTABAKAT TOPLANTISI

06 Haziran 2018 tarihinde Amasya Valilik toplanti salonunda, Amasya Il Milli Egitim Müdürlügü tarafindan Ajansimiz Güdümlü Proje Destegi kapsaminda yapilmasi planlanan “Amasya Bilim Uygulama ve Arastirma Merkezi (ABIM) Projesi”nin mutabakat toplantisi gerçeklestirilmistir.

 

Özel sektör isletmeciligini güçlendirecek sekilde, üretim ve ihracat kapasitesinin gelistirilmesi, iyi uygulama örneklerinin olusturulmasi, sektörel ihtisaslasmanin desteklenmesi, özel bilgi, beceri ve teknolojilerin gelistirilmesi, transferi veya yayginlastirilmasi, yeni finansman modellerinin gelistirilmesi, kamu-üniversite-sanayi isbirliginin desteklenmesi, yeni hizmet ve üretim organizasyonlarinin gelistirilmesi, isbirligi aglari ve deger zinciri olusturulmasi, kümelenmelerin desteklenmesi, yeni sanayi altyapisi ve organizasyon modellerinin gelistirilmesi ve bölgedeki sektörlerin ihtiyaç duyacagi alanlarda insan kaynaklarinin gelistirilmesi ya da sosyal dayanismayi ve sorumluluk bilincini güçlendirecek, kültürel degerleri koruyacak ve gelistirecek sekilde; dezavantajli gruplarin sosyal, kültürel ve fiziksel hizmetlere erisebilirliklerini kolaylastiracak altyapinin tesis edilmesi; göçün olumsuz etkilerinin önlenmesi, sosyal hayatin kolaylastirilmasi, somut olmayan kültürel mirasin yasatilmasi için gelistirilen projeler olarak tanimlanan Güdümlü Projeler kapsaminda hazirlanan proje toplantisi Amasya Valisi Sayin Dr. Osman Varol’un baskanliginda gerçeklestirilmistir.

 

Toplantiya, Sayin Varol’un yani sira Amasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin ORBAY, Amasya Belediyesi Belediye Baskan Yardimcisi Osman AKBAS, Il Özel Idaresi Genel Sekreteri A. Faruk AYKUTLU, OKA Genel Sekreteri Mevlut ÖZEN, Il Milli Egitim Müdürü Dr. Hüseyin GÜNES, OKA Amasya Yatirim Destek Ofisi Koordinatörü Erdin Güden, OKA Izleme ve Degerlendirme Birim Baskani Mesut Kiliç ile valilik proje birimi uzmanlari katilmistir.

 

 

BİMER DPT AMASYA VALİLİĞİ ÇORUM VALİLİĞİ SAMSUN VALİLİĞİ TOKAT VALİLİĞİ AMASYA BELEDİYESİ ÇORUM BELEDİYESİ SAMSUN BELEDİYESİ TOKAT BELEDİYESİ ÇORUM TİCARET VE SANAYİ ODASI SAMSUN TİCARET VE SANAYİ ODASI TOKAT TİCARET VE SANAYİ ODASI YEŞİLIRMAK HAVZASI KALKINMA BİRLİĞİ EURADA