1. Samsun ve Futbol Çalistayi Samsunspor Için Yol Haritasi Hazirlaniyor

Atakum Belediye Baskani Ishak Tasçi’nin öncülügünde gerçeklestirilen ve ünlü spor adamlari, akademisyenler, gazeteciler ve STK yöneticilerinin katilimiyla düzenlenen “1. Samsun ve Futbol Çalistayi” basladi. 

 

Atakum Belediyesi Yali Kafe’de düzenlenen ve Samsun Valisi Osman Kaymak ile Atakum Belediye Baskani Ishak Tasçi’nin konusmalariyla baslayan çalistayin yönetimini ise ünlü spor spikeri Erdogan Arikan üstlendi. 

 

Birbirinden önemli isimleri bulusturan çalistay öncesinde konusan Samsun Valisi Osman Kaymak, Samsunspor’un yeniden eski ve güçlü günlerine dönmesi için önlerinde büyük bir engel olmadigini ifade ederek, “Samsunspor küme düstügünde, Samsun da düstü. Bunu kabul etmek gerekir. Böylesine güçlü bir kulübün, borcunu söyledigimizde kimse yanasmiyor. Biz de farkli kampanyalarla kulübümüze imkanlar sagladik. Ancak buna ragmen takimi ligde tutamadik. Demek ki para her seyi çözemiyormus. Samsunspor için para verdigini söyleyenleri, omuzlarda tasiyoruz ama sonra deftere bir bakiyoruz ki bunu borç olarak vermis. Elbette ki borç alinacak durumlarda var ama bu durum farkli. Samsunspor’a talip olmayi düsünenler korkmasinlar. Diger takimlarin borçlarina oranla bizim öyle büyük bir borcumuz yok. Devlete olan borçlar fazla. Bunlar da yapilandirilmis ve takside baglanmistir. Samsun’da eksik olan tek sey, bir araya gelemiyoruz ve birbirimizi yakasindan çekiyoruz. Is adami, siyasetçi ya da halk anlaminda söylüyorum, Samsunspor için ‘bana ne’ deme sansi kimsenin yok. Atakum Belediye Baskani Ishak Tasçi’yi kutluyorum ve tesekkür ediyorum. Bir yol haritasinin olusmasi noktasinda son derece önemli bir adim atilmis ve bu çalistay düzenlenmistir. Çalistay’dan çikacak sonuç önemlidir. Bu anlamda katilim saglayan tüm degerli konuklara tesekkür ediyorum” dedi.

 

Samsunspor’un, Samsunlular için öneminden bahsederek basladigi konusmasinda, birlik ve beraberlik mesajlari veren Atakum Belediye Baskani Ishak Tasçi, “Samsunspor, bu sehrin ortak sevdasi. Evet, kötü günler yasadik, yasiyoruz. Ama oturup bu duruma üzülmek yerine, sorunlarin çözümü noktasinda bir seyler yapmak gerekiyor. Bu anlamda Samsunspor askimdan ve bu sehre olan sevdamdan hareketle böyle bir çalistay yapilmasini ve Samsunsporumuz için bir yol haritasinin çikartilmasi gerektigini düsündüm. Türk futbolunun önemli degerleri, kiymetli akademisyenler, Samsunsporu yakindan takip eden gazeteciler ve STK temsilcilerimizin katilimiyla bu önemli çalistayi baslatiyoruz. Samsunspor için, Samsun’da yasayan herkesin bir heyecani olmali. Bu heyecani yasayan insanlar omuz omuza verdiginde, bizim üstesinden gelemeyecegimiz bir sorun yok. Atakum Belediyesi olarak, ‘Bu Askin Kahramani Sensin’ projesi ile çiktigimiz yolda kulübümüze ciddi bir destek sagladik. ‘Ilk Dogusta Ask’ projesi ile çocuklarimizin Samsunspor askiyla büyümesi için adimlar attik. Simdi de bu çalistay ile Samsunsporumuza yol haritasi çizecegiz. Biz Samsunspor için üzerimize düsen ne varsa yaptik, yapmaya da devam edecegiz. Bu sehrin en degerli markasi olan Samsunspor için elimizi tasin altina koymaktan çekinmeyecegiz” diye konustu. 


Çalistay düzenledigi için olumlu ve olumsuz bir çok tepki aldigini söyleyen Atakum Belediye Baskani Ishak Tasçi, “Samsunspor’a gönülden sevdali hemserilerimiz bize bu noktada destek oluyor. Ancak çalistay sürecinde bize olumlu ve olumsuz çok tepki geldi. Bir seyin altini çizmek istiyorum ki biz bu yola bir beklenti ile çikmadik. Bizim tek beklentimiz, Samsunsporumuzun eski ve güçlü günlerine dönmesidir. Bu çalistaydaki amacimiz da yönetime talip olacak hemserilerimize bir yol haritasi kazandirmak. Artik hiçbir sey eskisi gibi degil. Yönetim anlayisi da eskisi gibi degil. Kulüpler, ancak bilimsel ve profesyonel bakis açisi ile basariyi yakalayabilir. Biz de bu düsünceden hareketle bilim insanlarimizi ve profesyonel isimleri burada bulusturduk. Dün dünde kaldi. Simdi Samsunsporu güçlendirme ve Süper Lig’e çikartma zamanidir. Buradan bir de küçük bir çalistay hediyesi hazirladigimizi duyurmak istiyorum. Samsunspor’un lisanli ürünlerinin satildigi profesyonel bir internet sitesi hazirlattim. Bu online satis sitesinin, lisansli ürünlere daha kolay ulasim saglayacagini ve satislara hiz kazandiracagina inaniyorum. Kulübümüze hayirli olsun. Ayrica bir tesekkür sunmak istiyorum. Samimiyet ile Samsunspor için mücadele eden Samsun Valisi Osman Kaymak’a tesekkür ediyorum. Çalistay’a katilan tüm konuklarimiza sükranlarimizi sunuyorum. Bu birlik ve beraberlik bizi güzel günlere götürecek. Hep birlikte güzel günler yasayacagiz” seklinde konustu. 

 

Konusmalarin ardindan “1. Samsun ve Futbol Çalistayi” basladi. Iki gün boyunca sorunlarin ele alinacagi ve çözüm önerilerinin tartisilacagi çalistay sonucunda bütün veriler toplanarak, Samsunspor için yol haritasi belirlenecek. http://www.haberturk.com/samsun-haberleri/61129720-1-samsun-ve-futbol-calistayisamsunspor-icin-yol-haritasi-hazirlaniyor

BİMER DPT AMASYA VALİLİĞİ ÇORUM VALİLİĞİ SAMSUN VALİLİĞİ TOKAT VALİLİĞİ AMASYA BELEDİYESİ ÇORUM BELEDİYESİ SAMSUN BELEDİYESİ TOKAT BELEDİYESİ ÇORUM TİCARET VE SANAYİ ODASI SAMSUN TİCARET VE SANAYİ ODASI TOKAT TİCARET VE SANAYİ ODASI YEŞİLIRMAK HAVZASI KALKINMA BİRLİĞİ EURADA