OMÜ REKTÖRÜ PROF. DR. SAIT BILGIÇ’IN OKA ZIYARETI

Ondokuz Mayis Üniversitesi (OMÜ) Rektörü Prof. Dr. Sait Bilgiç 22 Mayis 2018 tarihinde Ajansimizi ziyaret etti.

Prof. Dr. Sait Bilgiç kamu-üniversite-sanayi is birligini güçlendirmek amaciyla Samsun Organize Sanayi Bölgesi’nde gerçeklestirdigi bir dizi ziyaret kapsaminda, Ajansimiza da ziyarette bulundu.

Genel Sekreterimiz Mevlüt Özen ziyaret esnasinda Rektör Bilgiç ve beraberindeki heyete, Organize Sanayi Bölgesi’nde kurulan yeni Ajans hizmet binamizi tanitti ve OKA’nin faaliyetleri, projeleri ve isleyisi hakkinda kapsamli bilgilendirmede bulundu.

Rektör Prof. Dr. Sait Bilgiç, OKA’yla olan is birliklerinin önemine vurgu yaparak bu kapsamda gerçeklestirilen yatirimlarin karsilik bulmasi gerektigine dikkat çekti. Konusmasinda akademisyenlerle olacak diyalog ve iletisimin saglikli ve nitelikli olmasi gerektigini belirten Rektör Bilgiç “OMÜ ülkemizin ve bölgemizin gelismesinde yaklasik 2300 akademisyeniyle önemli bir kaynaga sahip. Yesilyurt Demir Çelik MYO’muzun burada olmasi önemli bir avantaj teskil ediyor. OKA’nin da artik burada faaliyet gösterecek olmasi her seyden önce ayni çati altinda olmamizi saglayacak. O nedenle elimizdeki mevcut yatirim projelerini ne kadar çok kullanabilirsek hedefledigimiz amaçlara o kadar çok yaklasmis oluruz.” ifadelerini kullandi.

Ziyarete; Rektör Bilgiç’in yani sira Rektör Yardimcisi ve Samsun Teknopark Yönetim Kurulu Baskani Prof. Dr. Mehmet Kuran, Rektör Danismani Prof. Dr. Murat Terzi, Samsun Bilim Sanayi ve Teknoloji Il Müdürü Selahattin Altunsoy, Yesilyurt Demir Çelik Meslek Yüksekokulu Müdürü ve Kamu-Üniversite-Sanayi Is Birligi (KÜSI) Il Temsilcisi Doç. Dr. Kemal Yildizli, OMÜ Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisligi Bölümü ögretim üyesi Doç. Dr. Naci Kurgan, Samsun Teknopark Genel Müdürü Bugra Çolak, OMÜ Teknoloji Transfer Ofisi (TTO) Yöneticisi Dr. Ögr. Üyesi Mustafa Mortas ve beraberinde Osman Özsoy eslik etti.

 

BİMER DPT AMASYA VALİLİĞİ ÇORUM VALİLİĞİ SAMSUN VALİLİĞİ TOKAT VALİLİĞİ AMASYA BELEDİYESİ ÇORUM BELEDİYESİ SAMSUN BELEDİYESİ TOKAT BELEDİYESİ ÇORUM TİCARET VE SANAYİ ODASI SAMSUN TİCARET VE SANAYİ ODASI TOKAT TİCARET VE SANAYİ ODASI YEŞİLIRMAK HAVZASI KALKINMA BİRLİĞİ EURADA