OKAREKAP KAMU ÜNIVERSITE SANAYI ISBIRLIGI (KÜSI) ANALIZI VE EYLEM PLANI RAPORU

Ajansimiz tarafindan yürütülen TR83 Bölgesi'nin Rekabetçiliginin Artirilmasi Projesi (OKAREKAP) kapsaminda yapilan Kamu Üniversite Sanayi Isbirligi (KÜSI) Analizi ve Eylem Plani çalismasi tamamlanmistir.

 

Rapor; görüsme yapilan akademisyen, sanayici ve kamu kurumu temsilcilerinin degerli görüsleri çerçevesinde olusturulmustur. Kamu-üniversite-sanayi isbirligi (KÜSI) ile ilgili kuruluslarla bölgedeki tüm illerde yüz yüze görüsmeler yapilarak saha çalismalari ve durum analizleri gerçeklestirilmistir. Mevcut durum ve öneriler dikkate alinarak, bu çalismalarin olgunlastirilmasi amaciyla dünyadan ve ülkemizden örnek uygulamalar ve arastirmalar incelenmistir. Bölgedeki illerde odak grup toplantilari yapilarak taslak rapor üzerinden görüsler alinmis, elde edilen çiktilar degerlendirilmistir.

 

Bu çalisma ile bölgede kamu-üniversite-sanayi isbirligini saglamak için Bilim, Sanayi ve Teknoloji Il Müdürlüklerinin koordinasyonunda olusturulan KÜSI Platformlarinin çalismalarina bir yol haritasi olusturulmasi ve TR83 Bölgesi özelinde (Amasya, Çorum, Samsun, Tokat) ihtiyaçlarin ve alinmasi gereken tedbirlerin belirlenmesi hedeflenmistir.

 

Rapora www.oka.org.tr web sitemizden "Yayinlar ve Raporlar" alanindan ulasilabilir. 

 

BİMER DPT AMASYA VALİLİĞİ ÇORUM VALİLİĞİ SAMSUN VALİLİĞİ TOKAT VALİLİĞİ AMASYA BELEDİYESİ ÇORUM BELEDİYESİ SAMSUN BELEDİYESİ TOKAT BELEDİYESİ ÇORUM TİCARET VE SANAYİ ODASI SAMSUN TİCARET VE SANAYİ ODASI TOKAT TİCARET VE SANAYİ ODASI YEŞİLIRMAK HAVZASI KALKINMA BİRLİĞİ EURADA