OKA EV SAHIPLIGINDE IL ISTIHDAM VE MESLEKI EGITIM KURULU TOPLANTISI GERÇEKLESTIRILDI

02.05.2018 Çarsamba günü saat 13.30’da, Ajansimizin ev sahipliginde, Samsun Valimiz Sayin Osman Kaymak’in baskanliginda “Il Istihdam ve Mesleki Egitim Kurulu Toplantisi” salonunda gerçeklestirildi.

 

Toplantiya, Vali Yardimcisi Recep YÜKSEL, Ondokuz Mayis Üniversitesi Samsun Meslek Yüksek Okulu Müdürü  Prof. Dr. Günay Erener, Büyüksehir Belediyesi Genel Sekreter Yardimcisi Sefer Arli, OKA Genel Sekreteri Mevlut Özen ile Istihdam ve Mesleki Egitim Kurulu üyeleri katildi.

 

Toplantinin açilis konusmasinda Valimiz Sayin Osman Kaymak, “Ilimizin istihdam sorunlarini görüsmek ve kararlar almak üzere ayda bir toplaniyoruz. Bu çerçevede bu gün Orta Karadeniz Kalkinma Ajansi’nda toplanmis bulunmaktayiz. Bundan sonra bu toplantiyi baska bir kurumda yapacagiz gibi görünüyor. Ayri ayri bir kurumda yapmak toplantimiza renk katiyor. Ondokuz Mayis Üniversitesi’nden Doç. Dr. Selahattin Kaynak hocamiz istihdam sektörünün eylem planini anlatacaklar. Bu ilimizin 2018-2023 vizyonu çerçevesinde hedeflerini bize gösterecek.  Bu çok ciddi bir çalisma.  Hocamiz bu konuda konusma ve sunum yapacak. Ayrica toplantimizda gündemimizdeki konular görüsülüp, konularla ilgili sunumlar yapilacaktir. Toplantimizin insanimiza, ilimize ve ülkemize hayirlar getirmesini diliyorum.”dedi.

 

Açilis konusmasinin ardindan Ondokuz Mayis Üniversitesi Iktisadi ve Idari Bilimler Fakültesi Iktisat Bölümü Bölüm Baskan Yardimcisi Doç. Dr. Selahattin Kaynak, istihdam sektörünün eylem plani hakkinda bir sunum gerçeklestirdi.

 

Çalisma ve Is Kurumu Il Müdür Yardimcisi Sait Gül ise Il Istihdam Politikasi hakkinda yaptigi sunumda, ilimizde 2018 yili ise yerlestirme hedefinin 22.110 oldugunu belirterek Ocak-Mart döneminde 10.137 kisiyi ise yerlestirdiklerini, engelli projelerinin Türkiye’de en fazla kabul edildigi ilin Samsun olduguna dikkat çekerek, proje basvurularinin 8 Haziran 2018 tarihinde sona erecegini ifade etti.

 

Il Milli Egitim Müdür Vekili Hasan Yetik’in de Il Milli Egitim Politikasi ve Il Milli Egitim Müdürlügü’nün çalismalari ve önerileri ile ilgili bir sunum gerçeklestirdi.

 

Yapilan sunumlar ve görüs alis verisinin ardindan toplanti sona erdi.

 

BİMER DPT AMASYA VALİLİĞİ ÇORUM VALİLİĞİ SAMSUN VALİLİĞİ TOKAT VALİLİĞİ AMASYA BELEDİYESİ ÇORUM BELEDİYESİ SAMSUN BELEDİYESİ TOKAT BELEDİYESİ ÇORUM TİCARET VE SANAYİ ODASI SAMSUN TİCARET VE SANAYİ ODASI TOKAT TİCARET VE SANAYİ ODASI YEŞİLIRMAK HAVZASI KALKINMA BİRLİĞİ EURADA