Samsun Arap Turistlere Talip

Samsun ile Rusya'nin Krasnodar sehri arasindaki dogrudan uçak seferlerinin ardindan Samsun-Kuveyt seferlerinin de temmuz ayinda baslayacagi bildirildi.

 

Vali Osman Kaymak, kent merkezindeki otelde Kuveyt'ten gelen seyahat acenteleriyle bulusarak kentin turizm potansiyeli hakkinda bilgi verdi.

 

Türk Hava Yollari'nin Samsun ve Kuveyt arasinda temmuz ayinda baslayacak direkt uçak seferlerinin turizmin yani sira ekonomi alaninda da önemli olduguna isaret eden Kaymak, kentin güzelliklerini dünyayla paylasmak istediklerini söyledi.

 

Samsun'un, Karadeniz Bölgesi'nin en önemli illerinden biri oldugunu dile getiren Kaymak, "Samsun, Karadeniz Bölgesi'nin amiral gemisi konumunda. Karadeniz Bölgesi'nin en önemli ve en büyük ili. Samsun, kara, deniz, hava ve demir yolu olmak üzere dört ulasim aksinin üzerinde bulunuyor. Kentin turizm altyapisi son derece iyi. Deniz turizmi, yayla turizmi ve kayak turizmi imkani var. Ayvacik ve Vezirköprü ilçelerimizde kanyonumuz var. Kizilirmak Kus Cenneti'miz ve Ladik Kayak Merkezi'miz var. Otellerimiz son derece konforlu." seklinde konustu.

 

Kaymak, bu güzellikleri Orta Dogu'daki ülkelerle paylasmak istediklerini belirterek, din kardesligi ve inanç birligi olan ülkelerin her alandaki gibi turizm alaninda da birlikteliginin önemine dikkati çekti.

 

Samsun'un, Türkiye'nin en huzurlu illerinden birisi oldugunu vurgulayan Kaymak, sunlari dile getirdi: "Çok huzurlu bir sekilde esinizle geçenin geç saatlerinde dolasabilirsiniz. Biz Samsun'un turizm potansiyelini en iyi sekilde kullanmak için Samsun'u yogun bir sekilde tanitma faaliyetlerine basladik. Bu çerçevede sizlerin ilimize gelmesini çok anlamli buluyoruz. Samsun'a Orta Dogu'dan direkt uçak seferlerinin olmamasi büyük bir eksiklikti.

 

Simdi bu Kuveyt’ten baslayacak direkt uçak seferleri çok önemli ve bunu çok önemsiyoruz. Ayrica bu seferlerin Cidde'den, Dubai'den ve Riyad'dan yapilmasi için Saglik Bakanimizla çalismalarimiz var. Saglik Bakanimiz Ahmet Demircan, Türk Hava Yollari Genel Müdürü ve ilgililer ile görüserek bu seferlerin artirilmasini istiyor. Insallah hep beraber bu karsilikli gelis gidisleri artirarak devam ettirmek istiyoruz."

 

Kaymak'a, Samsun Büyüksehir Belediye Baskani Zihni Sahin ile Türk Hava Yollari Samsun Bölge Müdürü Deniz Öztirpan da eslik etti. http://www.haberturk.com/samsun-haberleri/15339976-samsun-arap-turistlere-talip

 

 

BİMER DPT AMASYA VALİLİĞİ ÇORUM VALİLİĞİ SAMSUN VALİLİĞİ TOKAT VALİLİĞİ AMASYA BELEDİYESİ ÇORUM BELEDİYESİ SAMSUN BELEDİYESİ TOKAT BELEDİYESİ ÇORUM TİCARET VE SANAYİ ODASI SAMSUN TİCARET VE SANAYİ ODASI TOKAT TİCARET VE SANAYİ ODASI YEŞİLIRMAK HAVZASI KALKINMA BİRLİĞİ EURADA