Vali Kaymak: “Teknopark, Samsun ve Ülke Ekonomisine Katki Saglayacak”

Samsun Valisi Osman Kaymak, Ondokuz Mayis Üniversitesi (OMÜ) Rektörü Prof. Dr. Sait Bilgiç’in esliginde Samsun Teknopark’i ziyaret ederek kurum yetkililerinden bilgi aldi.


Vali Kaymak, Samsun Teknopark’ta Rektör Bilgiç ve beraberindekilerle Smartroom Ön Kuluçka Merkezi, Samsun Teknopark Kuluçka Merkezi ve ARGE firmalarindan Agrobigen, Nibiru, Kartem, Özgür Bilisim, Karal Görsellik, Tindie Game, Barsoft, Prodev, Relen Mühendislik, Teksen Bilisim, Earth Telekomünikasyon ve Bulut ARGE’yi ziyaret etti. 


Smartroom Ön Kuluçka Merkezi girisimcileriyle sohbet eden Vali Osman Kaymak, girisimci ögrencilerle tek tek tanisarak kendilerine basarilar diledi. Vali Kaymak ardindan Samsun Teknopark Kuluçka Merkezi’nde faaliyet gösteren Akademik Ziraat Peyzaj firmasindan projeleri hakkinda bilgi aldi. Kuluçka Merkezi’nden ayrilan heyet sonrasinda ARGE firmalarini ziyaret ederek girisimcilerin projelerini dinledi. 


Firma ziyaretlerinin ardindan Vali Kaymak ve beraberindeki heyete, Samsun Teknopark Genel Müdürü Bugra Çolak tarafindan Samsun Teknopark’i anlatan bir sunum gerçeklestirildi. Sunumun ardindan Vali Osman Kaymak, Samsun Teknopark Yönetim Kurulu Baskani Prof. Dr. Mehmet Kuran ve Samsun Teknopark Genel Müdürü Bugra Çolak’a sorularini yöneltti. 


Samsun Teknopark ziyaretinden memnuniyetini dile getiren Vali Osman Kaymak, “Burada gerçeklestirilen ve de gerçeklestirilmesi düsünülen projeler beni çok memnun etti. Samsun Teknopark’in; Samsun’un sanayisi, teknolojisi ile ülke ekonomisine katkisinin yüksek olacagini düsünüyorum. Samsun Teknopark’tan son derece memnun kaldim. Basarilarinizin devamini diliyorum.” dedi. 

 

Ziyarette Vali Osman Kaymak’a ayrica; Samsun Büyüksehir Belediyesi Genel Sekreter Yardimcisi Sefer Arli, Samsun Teknopark Yönetim Kurulu Baskani Prof. Dr. Mehmet Kuran, OMÜ Vakfi Baskani ve Teknopark Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Halil Kütük, Samsun Valiligi Yatirim Izleme ve Koordinasyon Baskanligi Idari ve Mali Isler Müdürü Harun Demirer ve Samsun Teknopark Genel Müdürü Bugra Çolak eslik etti. http://www.haberturk.com/samsun-haberleri/60609799-vali-kaymak-teknopark-samsun-ve-ulke-ekonomisine-katki-saglayacak

 

BİMER DPT AMASYA VALİLİĞİ ÇORUM VALİLİĞİ SAMSUN VALİLİĞİ TOKAT VALİLİĞİ AMASYA BELEDİYESİ ÇORUM BELEDİYESİ SAMSUN BELEDİYESİ TOKAT BELEDİYESİ ÇORUM TİCARET VE SANAYİ ODASI SAMSUN TİCARET VE SANAYİ ODASI TOKAT TİCARET VE SANAYİ ODASI YEŞİLIRMAK HAVZASI KALKINMA BİRLİĞİ EURADA