ORTA KARADENIZ KALKINMA AJANSI MAYIS AYI YÖNETIM KURULU TOPLANTISI GERÇEKLESTIRILDI

Orta Karadeniz Kalkinma Ajansi (OKA) Mayis ayi Yönetim Kurulu Toplantisi 11 Mayis 2018 tarihinde Amasya’da Yönetim Kurulu Baskani Tokat Valisi Sayin Dr. Ömer Toraman'in baskanliginda gerçeklestirildi.

 

Amasya Valisi Sayin Dr. Osman Varol’un ev sahipliginde gerçeklestirilen toplantiya Çorum Valisi Sayin Necmeddin Kiliç, Samsun Valisi Sayin Osman Kaymak, Samsun Büyüksehir Belediye Baskani Zihni Sahin, Tokat Belediye Baskani Av. Eyüp Eroglu, Çorum Belediye Baskani Zeki Gül, Amasya Belediye Baskani Cafer Özdemir, OKA Genel Sekreteri Mevlüt Özen ve OKA yetkilileri de katildi.

 

Toplantinin açilis konusmasinda Tokat Valisi Sayin Dr. Ömer Toraman söyle konustu:

 

 “Degerli Yönetim Kurulu Üyeleri ve Saygideger Basin Mensuplari,

 

Amasya, Çorum, Samsun ve Tokat illerinden olusan bölgemizde basta kamu kurum ve kuruluslari olmak üzere yerel yönetimlerimiz, üniversitelerimiz, sivil toplum kuruluslari, özel sektör ve diger ilgili aktörlerin birbirleriyle isbirligini gelistirerek bölgemizin gelismesini saglamak amaciyla çesitli çalismalar yürüten Orta Karadeniz Kalkinma Ajansi’nin (OKA) 2018 yili Mayis ayi Yönetim Kurulu toplantisini gerçeklestirmek ve Kurulumuzun gündemindeki konulari görüsmek üzere toplanmis bulunuyoruz.

 

Degerli Yönetim Kurulu Üyeleri,

 

Bildiginiz üzere, turizme yönelik kentsel altyapinin iyilestirilmesine katki saglamak amaci ile 2017 ve 2018 yili bütçelerinden desteklenmek üzere toplam hibe destegi 18 Milyon lira olan ‘Turizmin Altyapi Mali Destek Programi’ ile ayni sekilde bölgemizin rekabet ve yatirim gücünün artirilmasi; bölgede üretim ve ticaret alanlarinda OSB’lerde sunulan altyapi hizmetlerinin gelistirilmesi, OSB’lerde verimliligin, erisilebilirligin ve çevresel sürdürülebilirligin saglanmasi amaci ile toplam hibe destegi 10 milyon lira olan ‘Organize Sanayi Bölgelerinde Ortak Üretim Altyapisinin Iyilestirilmesi Mali Destek Programi’na yapilan proje basvurularina yönelik Bagimsiz Degerlendirme süreçleri devam etmektedir.

 

Degerlendirme süreci bu toplantida tamamlanabilirse kazanan projeler Yönetim Kurulu karari ile ajansin web sayfasinda ilan edilecektir. Böylece, Ajansin saglayacagi finansman destekleri ve proje sahiplerinin es finansmanlari ile birlikte bölgemizin gelismesine katki saglayacak yeni altyapi projeleri hem Turizm Altyapisi alaninda hem de Organize Sanayi Bölgeleri Altyapisi alaninda uygulamaya konulacaktir. Anilan her iki mali destek programinin bölgemizin turizm ve sanayi altyapisinin gelismesine önemli katkilar saglayacagina ve bu sayede yeni yatirimlarin gerçeklestirilecegine inaniyoruz ve hayirli olmasini diliyoruz.”

 

 

Sayin Toraman sözlerini “Bu toplanti vesilesiyle Yönetim Kurulu toplantimiza katilan Sayin Valilerimize, Belediye Baskanlarimiza, Il Genel Meclisi Baskanlarimiza ve Ticaret ve Sanayi Odasi Baskanlarimiza katilim ve desteklerinden bir kez daha tesekkür ediyoruz. Ayrica, ev sahipliginden dolayi Amasya Valimiz ile Belediye Baskanimiza bir kez daha tesekkür ediyor ve Kalkinma Ajansi Yönetim Kurulu toplantimizin bölgemiz için hayirli olmasini ve basarili çalismalara vesile olmasini diliyoruz.” diyerek sonlandirdi.

 

BİMER DPT AMASYA VALİLİĞİ ÇORUM VALİLİĞİ SAMSUN VALİLİĞİ TOKAT VALİLİĞİ AMASYA BELEDİYESİ ÇORUM BELEDİYESİ SAMSUN BELEDİYESİ TOKAT BELEDİYESİ ÇORUM TİCARET VE SANAYİ ODASI SAMSUN TİCARET VE SANAYİ ODASI TOKAT TİCARET VE SANAYİ ODASI YEŞİLIRMAK HAVZASI KALKINMA BİRLİĞİ EURADA