OKA KASIM AYI YÖNETIM KURULU TOPLANTISI AMASYA’DA GERÇEKLESTIRILDI

Orta Karadeniz Kalkinma Ajansi Yönetim Kurulu Kasim ayi toplantisi, 25 Kasim 2016 tarihinde Çorum Valisi ve Ajans Yönetim Kurulu Baskani Necmeddin KILIÇ’in baskanliginda, Amasya Valisi Salih ISIK’in ev sahipliginde, Tokat Valisi Cevdet CAN diger Yönetim Kurulu üyelerinin katilimi ile Amasya ilinde gerçeklestirildi.

Toplantinin açilis konusmasini yapan OKA Dönem Baskani Çorum Valisi Sayin Necmeddin KILIÇ, “Amasya, Çorum, Samsun ve Tokat illerinden olusan bölgemizde basta kamu kurum ve kuruluslari olmak üzere yerel yönetimlerimiz, üniversitelerimiz, sivil toplum kuruluslari, özel sektör ve diger ilgili aktörlerin birbirleriyle isbirligini gelistirerek bölgemizin gelismesini saglamak amaciyla çesitli çalismalar yürüten Orta Karadeniz Kalkinma Ajansinin (OKA) 2016 yili Kasim ayi Yönetim Kurulu toplantisini gerçeklestirmek ve Yönetim Kurulun gündemindeki konulari görüsmek üzere toplanmis bulunuyoruz.

Bölgemizin sosyo-ekonomik ve kültürel gelismesine katkida bulunmak, degisen ulusal ve uluslararasi rekabet kosullarina bölgemizin daha iyi uyum saglama yeteneginin gelistirilmesine katki saglamak için Kalkinma Ajansimiz ve ilgili kurumlarimiz tarafindan çesitli faaliyetler ve projeler yürütülmektedir. Kalkinma Ajansimiz tarafindan dogrudan yürütülen projelerle veya Ajansin mali destekleriyle uygulanan vasitasi ile KOBI’lere destekler verilmektedir. Ayni sekilde, Belediyelerin ve il özel idarelerinin diger kamu kurum ve kuruluslarinin çesitli projelerine Ajans tarafindan mali ve teknik destekler sunulmaktadir.

Bugün ayrica, her ay oldugu üzere Ajansin bölgemizin ve Yönetim Kurulumuzun gündeminde bulunan çesitli konulara iliskin degerlendirmeler yapilacaktir. Bu kapsamda, uygulanmakta olan mali destek programlari ile dogrudan faaliyet destegi, teknik destek programi ve devam eden güdümlü projelerimizin uygulama süreçleri gözden geçirilecektir. Ayrica, dört ilimizde bulunan Yatirim Destek Ofislerimizin tesvik ve destek uygulamalari ile yatirim/tanitim ve tesvikler konusunda yürüttükleri çalismalar da gözden geçirilecektir.

Son olarak, bu toplanti vesilesiyle Yönetim Kurulu toplantimiza katilan Sayin Valilerimize, Belediye Baskanlarimiza, Il Genel Meclisi Baskanlarimiza ve Ticaret ve Sanayi Odasi Baskanlarimiza tesekkür ediyoruz. Ayrica, ev sahibimiz Amasya Valisi ve Amasya Belediye Baskanimiza misafirperverliklerinden dolayi sükranlarimizi sunarak Kalkinma Ajansi Yönetim Kurulu toplantimizin bölgemiz için hayirli olmasini ve basarili çalismalara vesile olmasini diliyoruz” dedi.

Açilis konusmalarinin ardindan Kasim ayi yönetim kurulu toplantisi gündemdeki diger maddelerin görüsülmesi ile devam etti.

BİMER DPT AMASYA VALİLİĞİ ÇORUM VALİLİĞİ SAMSUN VALİLİĞİ TOKAT VALİLİĞİ AMASYA BELEDİYESİ ÇORUM BELEDİYESİ SAMSUN BELEDİYESİ TOKAT BELEDİYESİ ÇORUM TİCARET VE SANAYİ ODASI SAMSUN TİCARET VE SANAYİ ODASI TOKAT TİCARET VE SANAYİ ODASI YEŞİLIRMAK HAVZASI KALKINMA BİRLİĞİ EURADA