“Çorum Il Stratejik Gelisim Plani” Eylem Planlari Gözden Geçirme Çalistayi Gerçeklestirildi

 Çorum Valisi ve Orta Karadeniz Kalkinma Ajansi (OKA) Yönetim Kurulu Baskani Sayin Necmeddin KILIÇ’in talimatlari dogrultusunda hazirlanan Çorum Il Stratejik Gelisim Plani çalismalari kapsaminda “Çorum Il Stratejik Gelisim Plani” Eylem Planlari Gözden Geçirme Çalistayi gerçeklestirilmistir.

24 Kasim 2016 tarihinde Çorum Anitta Otel’de düzenlenen çalistaya kamu kurum ve kuruluslari ve yerel hizmet yetkililerinden 65 kisi katilim saglamistir.

Çalistay öncesinde Onuncu Kalkinma Plani, Öncelikli Dönüsüm Programlari, Orta Vadeli Plan ve 65.Hükümet Programi gibi üst ölçekli plan ve programlar titizlikle incelenmis; bu çalisma kapsaminda kamu kurumlari yetkilileriyle yüz yüze görüsmeler gerçeklestirilmistir. Ardindan kurumlar taslak eylem planlarini OKA’yla paylasmistir. Çalistayda katilimcilar, kurumlarinin ilgili oldugu eylemlerle ilgili görüs ve önerilerde bulunmustur. Bilgilerin düzenlenmis hali Aralik ayi içerisinde tekrar kurumlarla paylasilarak çalismaya devam edilecektir.   

Çalismanin sonucunda tarim ve kirsal kalkinma; altyapi ve ulastirma; asayis ve yerel kamu hizmetleri; sanayi ve ticaret; egitim ve istihdam; saglik ve sosyal hizmetler; çevre, orman ve su; kültür ve turizm basliklariyla hazirlanacak eylem planlari, Çorum ilinde 2017-2020 yillari için yapilacak öncelikli proje ve faaliyetleri ortaya koyacaktir. 

BİMER DPT AMASYA VALİLİĞİ ÇORUM VALİLİĞİ SAMSUN VALİLİĞİ TOKAT VALİLİĞİ AMASYA BELEDİYESİ ÇORUM BELEDİYESİ SAMSUN BELEDİYESİ TOKAT BELEDİYESİ ÇORUM TİCARET VE SANAYİ ODASI SAMSUN TİCARET VE SANAYİ ODASI TOKAT TİCARET VE SANAYİ ODASI YEŞİLIRMAK HAVZASI KALKINMA BİRLİĞİ EURADA