ÇORUM IL STRATEJIK GELISIM PLANI HAZIRLIKLARI

Çorum Valisi ve OKA Yönetim Kurulu Baskani Sayin Necmeddin KILIÇ’in talimatlari dogrultusunda Çorum Il Stratejik Gelisim Plani hazirliklarina baslanmistir. Planin hazirlik süreci sekretarya görevi Orta Karadeniz Kalkinma Ajansi (OKA) Genel Sekreterligine verilmistir.

OKA tarafindan hazirlanan eylem plani takvimi dogrultusunda Çorum’da kamu kurumlari yetkilileriyle ile eylem planina nasil katki verecekleri konusunda yüz yüze görüsmeler gerçeklestirilmektedir. Plan kapsaminda, tarim ve hayvancilik, sanayi, ulastirma, altyapi, turizm, egitim, saglik, çevre ve orman, güvenlik ve yerel kamu hizmetleri konularinda eylemler ortaya konacaktir. 

Bu kapsamda 24 Kasim 2016 tarihinde Çorum’da Anitta Otel’de Çorum Il Stratejik Gelisim Plani çalismalari kapsaminda Eylem Plani Çalistayi gerçeklestirilecek olup bu çalistay sonrasinda da plan çalismalarina devam edilecektir.  

BİMER DPT AMASYA VALİLİĞİ ÇORUM VALİLİĞİ SAMSUN VALİLİĞİ TOKAT VALİLİĞİ AMASYA BELEDİYESİ ÇORUM BELEDİYESİ SAMSUN BELEDİYESİ TOKAT BELEDİYESİ ÇORUM TİCARET VE SANAYİ ODASI SAMSUN TİCARET VE SANAYİ ODASI TOKAT TİCARET VE SANAYİ ODASI YEŞİLIRMAK HAVZASI KALKINMA BİRLİĞİ EURADA