Samsun'da kentsel dönüsüm basliyor! Bakandan tam destek

Mustafa Demir, Eylem Plani'ni uygulamaya kararli olduklarini belirterek, 'Dere yataklarinda bulunan 300'e yakin ev kaldirilacak' dedi. Demir, Bakan Murat Kurum'un Samsun'daki kentsel dönüsüm çalismalarina önem verdigini belirterek, 'Bütün imkanlariyla bu projeye destek veriyor ve birlikte çalisiyoruz' ifadelerini kullandi.

 

Geçen günlerde Çevre ve Sehircilik Bakani Murat Kurum'u makaminda ziyaret ederek Samsun'da planlanan 'kentsel dönüsüm' ile ilgili istisarelerde bulunan, ardindan Çevre ve Sehircilik Bakanligi tarafindan Trabzon'da 12 Temmuz'da gerçeklestirilen ve Bakan Murat Kurum'un Türkiye'nin tamaminda uygulanacak Eylem Plani'ni açikladigi toplantiya katilan Samsun Büyüksehir Belediye Baskani Mustafa Demir, 'Çevre ve Sehircilik Bakanimiz tarafindan açiklanan Eylem Plani kapsaminda dere yataklarinda bulunan 300'e yakin ev kaldirilarak uygun yerlere tasinacak' açiklamasinda bulundu.

 

Baskan Mustafa Demir, Çevre ve Sehircilik Bakanligi'nin Samsun için Kentsel Dönüsüm ve Karadeniz Bölgesi için Eylem Plani ile ilgili bilgi verdi. Çevre ve Sehircilik Bakanligi'ndan Samsun'a gelen 10 kisilik teknik ekiple çok verimli bir toplanti gerçeklestirdiklerini ifade eden Baskan Demir, Canik ve Ilkadim ilçelerinde kentsel dönüsüm çalismalarina basladiklarini söyledi.

 

KENTSEL DÖNÜSÜM IÇIN YOL HARITASI

Her 2 ilçenin bütün mahallelerinde kentsel dönüsüm ihtiyacinin söz konusu oldugunu ifade eden Büyüksehir Belediye Baskani Mustafa Demir, 'Çevre ve Sehircilik Bakanimiz, seçimden önce Samsun'a gelmisti. Orada da açiklamalarda bulunmustu. Biz hemen akabinde teknik kadromuz, Ilkadim ve Canik Belediyelerimizle istisare halinde bir çalisma yürüttük. Hazirliklarimizi yaptik. Geçtigimiz pazartesi günü Bakanimizla bir görüsme gerçeklestirdik. Ardindan 10 kisilik bir ekiple persembe ve cuma günü burada güzel çalismalar yapildi. Kentsel dönüsüm olmasi gereken alanlar da dahil bütün Samsun'u gezdiler. Teknik çalismalarin üzerine bir çalisma yapildi ve bir yol haritasi belirlendi' diye konustu.

 

VATANDASLARA TOKI ARACILIGIYLA YENI YER

Çevre ve Sehircilik Bakani Murat Kurum tarafindan Trabzon'da açiklanan Karadeniz Bölgesi Iklim Degisikligi Eylem Plani'na da deginen Baskan Mustafa Demir, '6 ili kapsayan çok önemli bir eylem plani Bakanimiz tarafindan Türkiye'ye duyurumdu. Planda, Samsun'daki dere yataklarinda bulunan 300'e yakin tasinmasi gereken konut tespit ettik. Bununla ilgili çalismaya basliyoruz. TOKI araciligiyla bir yer tespiti yapilacak. Vatandaslarimizin da uygun görecegi muhtemel yerlerde bir proje gerçeklestirilecek. Insanlarimizi bu projeye dahil edecegiz. 300'e yakin ev de bu dere yataklarindan kaldirilmis olacak' seklinde konustu.

 

ÇEVRE BAKANI'NDAN TAM DESTEK

Baskan Mustafa Demir, 'Sayin Bakanimiz Murat Kurum, Samsun'daki kentsel dönüsüm çalismalarina çok büyük önem veriyor. Sayin Bakanimiz bütün imkanlariyla bu projeye destek veriyor ve birlikte çalisiyoruz' ifadelerini kullandi. http://www.habergazetesi.com.tr/haber/5552183/samsunda-kentsel-donusum-basliyor-bakandan-tam-destek

 

BİMER DPT AMASYA VALİLİĞİ ÇORUM VALİLİĞİ SAMSUN VALİLİĞİ TOKAT VALİLİĞİ AMASYA BELEDİYESİ ÇORUM BELEDİYESİ SAMSUN BELEDİYESİ TOKAT BELEDİYESİ ÇORUM TİCARET VE SANAYİ ODASI SAMSUN TİCARET VE SANAYİ ODASI TOKAT TİCARET VE SANAYİ ODASI YEŞİLIRMAK HAVZASI KALKINMA BİRLİĞİ EURADA