36. Uluslararasi Çorum Hitit Fuar ve Festivali

36. Uluslararasi Çorum Hitit Fuar ve Festivali kapsaminda düzenlenecek Klasik Otomobil Yarismasi için klasik otomobil sürücüleri kente geldi.

 

Çorum Belediyesi ile Ankara Klasik Otomobilciler Kulübünce düzenlenen yarismada boy gösterecek 23 araç, 15 Temmuz Hürriyet Meydani'ndaki baslangiç noktasindan geçti.

 

Çorum Valisi Mustafa Çiftçi ve Belediye Baskani Halil Ibrahim Asgin, törene 1980'li yillarda makam araci olarak kullanilan klasik otomobille geldi.

 

Çiftçi, burada yaptigi konusmada, Çorum'un güzel bir etkinlige ev sahipligi yaptigini söyledi.

 

Fuar ve festivalin 4 yil aradan sonra yeniden yapilmasinin kente heyecan getirdigini belirten Çiftçi, "Klasik otomobilleriyle festivalimizi renklendiren katilimcilarimiza tesekkür ediyorum. Çorum sokaklarinda hep birlikte klasik arabalarimizla tur atacagiz." dedi.

 

Çiftçi, daha sonra Asgin ile birlikte klasik araçlarin kortej geçisini baslatti.

 

Klasik araç sürücüleri, daha sonra halk özel etabi kapsaminda kentin ana arterlerinde tur atti. https://www.cnnturk.com/turkiye/36-uluslararasi-corum-hitit-fuar-ve-festivali?page=10

 

BİMER DPT AMASYA VALİLİĞİ ÇORUM VALİLİĞİ SAMSUN VALİLİĞİ TOKAT VALİLİĞİ AMASYA BELEDİYESİ ÇORUM BELEDİYESİ SAMSUN BELEDİYESİ TOKAT BELEDİYESİ ÇORUM TİCARET VE SANAYİ ODASI SAMSUN TİCARET VE SANAYİ ODASI TOKAT TİCARET VE SANAYİ ODASI YEŞİLIRMAK HAVZASI KALKINMA BİRLİĞİ EURADA