Balkonda Ördügü Ipek Halilari Dünyaya Satiyor

Türkiye Israfi Önleme Vakfi'ndan aldigi krediyle evinin balkonuna dokuma atölyesi kuran Sultan Koç, ipek halilari basta Amerika, Almanya ve Suudi Arabistan olmak üzere çesitli ülkelere internet üzerinden satiyor.

 

Amasya'nin Merzifon Ilçesi'nde yasayan evli ve üç çocuk annesi Sultan Koç (37), Gümüshaneli oldugunu, hali dokumayi çocuk yaslarda dedesinden ve ninesinden ögrendigini söyledi. Koç, aile bütçesine katkida bulunmak ve çocuklarinin egitim masraflarini karsilamak için hali dokumaya karar verdigini kaydetti.

 

VAKIF DESTEK VERDI

Türkiye Grameen Mikrofinans Programi kapsaminda, Türkiye Israfi Önleme Vakfi'ndan sagladigi krediyle 2 hali tezgahi aldigini belirten Sultan Koç, dokuduklari ipek halilari sosyal medyadan ve kurduklari internet sitesinden basta Amerika, Almanya ve Suudi Arabistan olmak üzere çesitli ülkelere sattiklarini anlatti. Koç, söyle devam etti: "Okuyamadik ama bir meslegimiz, geçim kaynagimiz var. Bu isi herkese ögretip meslek sahibi yapmak istiyorum. Bence evde bos oturmak yerine bütün kadinlar bu isi yapabilir. Müstakil evleri olan kadinlar daha sansli. Islerimi daha da büyütmeyi düsünüyorum."

 

Amasya Mikrofinans Subesi yöneticisi Selda Ergin de, "Sultan Koç gibi hayalleri olan ve is kurmak için sermaye sikintisi çeken bütün kadinlara destek vermek için haziriz" dedi. https://www.hedefhalk.com/haber/balkonda-ordugu-ipek-halilari-dunyaya-satiyor-1592277

 

BİMER DPT AMASYA VALİLİĞİ ÇORUM VALİLİĞİ SAMSUN VALİLİĞİ TOKAT VALİLİĞİ AMASYA BELEDİYESİ ÇORUM BELEDİYESİ SAMSUN BELEDİYESİ TOKAT BELEDİYESİ ÇORUM TİCARET VE SANAYİ ODASI SAMSUN TİCARET VE SANAYİ ODASI TOKAT TİCARET VE SANAYİ ODASI YEŞİLIRMAK HAVZASI KALKINMA BİRLİĞİ EURADA