KALKINMA AJANSLARI GENEL MÜDÜRÜMÜZ BARIS YENIÇERI SAMSUN’DA

Sanayi ve Teknoloji Bakanligi Kalkinma Ajanslari Genel Müdürümüz Baris Yeniçeri, Ajansimiz ev sahipliginde düzenlenen Kalkinma Ajanslari ve Bölge Kalkinma Idareleri Koordinasyon Toplantisi’na katilmak üzere Samsun’a geldi.

 

4-6 Temmuz 2019 tarihlerinde Serra Otel’de gerçeklestirilen toplanti öncesi Sayin Baris Yeniçeri, Amasya Valimiz ve Ajans Yönetim Kurulu Baskanimiz Dr. Osman Varol’u ve Amasya Yatirim Destek Ofisimizi ziyaret etti.

 

Amasya’da OKA destekli projeleri yerinde inceleyen Genel Müdürümüz ayrica Sayin Valimizle birlikte “Eski Kiliçarslan Ilkokulu’nun Restorasyonu ve Sehir Müzesi Projesi”ne iliskin Büyük Amasya Oteli’nde düzenlenen basin toplantisina katildi. Sayin Yeniçeri, Genel Sekreterimiz Mevlut Özen’in de eslik ettigi Amasya ziyareti sonrasi ise Ajans merkez hizmet binamiza gelerek, Sanayi ve Teknoloji Bakanligina Bagli, Ilgili ve Iliskili Kuruluslar Koordinasyon Toplantisi’na katildi, ayrica Ajans personelimizle bir istisare toplantisi gerçeklestirdi.

 

Sayin Yeniçeri Ajansin dört ilde faaliyet gösteren yatirim destek ofisi personelinin de hazir bulundugu toplantida, personellerimizle tek tek tanisarak, görüslerini dinledi.  

 

Genel Müdürümüz Samsun programi kapsaminda Samsun Valimiz Osman Kaymak’i da ziyaret etti ve Samsun’daki OKA destekli projeleri yerinde inceledi.

 

Kalkinma Ajanslari ve Bölge Kalkinma Idareleri Koordinasyon Toplantisi

Kalkinma Ajanslari Genel Müdürümüz Baris Yeniçeri’nin baskanliginda düzenlenen Kalkinma Ajanslari ve Bölge Kalkinma Idareleri Koordinasyon Toplantisi’na, Türkiye’deki Kalkinma Ajanslarinin Genel Sekreterleri, Bölge Kalkinma Idareleri Baskan ve Baskan Yardimcilari ve Kalkinma Ajanslari Genel Müdürlügü temsilcileri katilim sagladi.

 

Toplantida açilis konusmalarinin ardindan, Kalkinma Ajanslari 2020 Yili öncelikleri, FRIT 2 ve personel yönetmeligi konulari görüsüldü.

 

Koordinasyon Toplantisi’nin ikinci günü; CGS Center Baskani Dr. Güler Manisali Darman’in “Sirketlerde Kurumsallasma ve Sirket Anayasasi”, Muhyettin Sirer’in “Enerji/Kaynak Verimliligi”, Kagan Cingöz’ün “Dijital Pazarlama/Facebook”, Ufuk Kaya’nin “Yalin Üretim ve Model Fabrika /Yetkinlik ve Dijital Dönüsüm Merkezi” sunumlariyla zenginlestirilirken; üçüncü günü kalkinma ajanslari tecrübe paylasimlari kapsaminda BEBKA Genel Sekreteri Ismail Gerim’in “Kamuda Kurumsal Dönüsüm Seminerleri”, DAKA Genel Sekreteri H. Ibrahim Güray’in “Iran Masasi”, KUZKA Genel Sekreteri Serkan Genç’in “Stratejik Plan Çalismalari”, DAP Mucit Park Projesi, KOP Kirsal Dezavantajli Alanlar Kalkinma Programi sunumlariyla devam etti ve katilimcilarin Amasya Merzifon’daki Sigir Yetistiricileri Birligi ve Amesia Çalisan Ari Kadinlar Kooperatifi ziyareti ile Amasya Yesilirmak Kauçuk Bendi, Rekreasyonel Alanlarin Olusturulmasi, Yenilenebilir Enerji Eksenli Gelisim Projesi ziyareti ve Amasya sehir turu ile sona erdi.

 

Kalkinma Ajanslari ve Bölge Kalkinma Idareleri Koordinasyon Toplantisi, Samsun programi Kizilirmak Deltasi Kus Cenneti Güdümlü Projesi’nin de ziyaret edilmesiyle sona erdi.

 

BİMER DPT AMASYA VALİLİĞİ ÇORUM VALİLİĞİ SAMSUN VALİLİĞİ TOKAT VALİLİĞİ AMASYA BELEDİYESİ ÇORUM BELEDİYESİ SAMSUN BELEDİYESİ TOKAT BELEDİYESİ ÇORUM TİCARET VE SANAYİ ODASI SAMSUN TİCARET VE SANAYİ ODASI TOKAT TİCARET VE SANAYİ ODASI YEŞİLIRMAK HAVZASI KALKINMA BİRLİĞİ EURADA