AJANSIMIZ KÜSI ÇALISMA GRUBU 13. KOORDINASYON TOPLANTISI’NA KATILDI

13. KÜSI Koordinasyon Toplantisi 20-21.06.2019 tarihlerinde, Istanbul Üniversitesi ev sahipliginde düzenlenmistir.

81 ilden gelen KÜSI il temsilcilerinin, Sanayi ve Teknoloji Bakanligi temsilcilerinin, Kalkinma Ajanslari uzmanlarinin ve Teknopark temsilcilerinin katildigi toplantiya Ajansimizi temsilen Samsun Yatirim Destek Ofisi Uzmani Yunus Sunar katilmistir.

 

Kamu Üniversite Sanayi Isbirligi (KÜSI) toplantilari, KÜSI Çalisma Grubu tarafindan KÜSI faaliyetlerinin degerlendirilmesi, iyi uygulama örneklerinin incelenmesi ve sorunlara yönelik çözüm önerilerinin gelistirilmesi amaciyla düzenlenmekte olup, KÜSI uygulamalarinin yayginlastirilmasi ile projelerin ticarilestirilmesi, girisimcilik, Ar-Ge ve Yenilik Destek Programlari ARDEB projeleri yazma, OSB’lerde Teknik Kolej/MYO kurulmasi, arastirma altyapilarinin sanayi ile entegrasyonunun saglanmasi, Bölgesel Kalkinma Ihtisas Üniversiteleri ile isbirliginin saglanmasi, Sürekli Egitim Merkezleri Egitimler, Kalite, Pazarlama vb. faaliyetleri içermektedir.

 

Istanbul’da düzenlenen iki günlük 13. KÜSI Koordinasyon Toplantisi, iyi uygulama örneklerinin anlatilmasi, karsilasilan sorunlarin tartisilmasi ve yerelde yürütülen KÜSI faaliyetlerinin diger il temsilcileri ile degerlendirme firsati sunmasi açisindan faydali olmustur.

 

Arçelik Anonim Sirketi temsilcisi; Evrim ÖZGÜL, Teknopark Istanbul Anonim Sirketi Müdürü Bilal TOPÇU, General Mobile Inc. CEO’su Sebahattin YAMAN, Bilkent Ulusal Nanoteknoloji Arastirma Merkezi temsilcisi Prof. Dr. Hilmi Volkan DEMIR, Istanbul Kalkinma Ajansi Genel Sekreter Vekili Dr. Fatih PISKIN tarafindan toplantida KÜSI Iyi Uygulama Örnekleri konularinda paylasimlar yapilirken; Sanayi ve Teknoloji Bakanligi temsilcileri ileriki dönemlerde Kamu Üniversite Sanayi Isbirligi faaliyetlerinde çati kurulus olarak Kalkinma Ajanslarinin KÜSI faaliyetlerindeki etkinliginin arttirilmasi hedeflendigini belirtmistir.

 

Son oturumda ise KÜSI Çalisma Grubu Baskani Sayin Prof. Dr. Bayram SAHIN Moderatörlügünde; Çanakkale, Edirne, Kirklareli, Tekirdag, Kocaeli, Sakarya, Bilecik, Yalova, Bursa, Balikesir, Kayseri, Kütahya illeri KÜSI Çalisma Grubu Üyeleri tarafindan iyi uygulama örnekleri ve tecrübe paylasimi yapilmistir.

 

Toplanti Türkiye’de üretim yapan General Mobile firmasinin akilli telefon üretimine iliskin üretim süreçlerini yakindan incelendigi teknik ziyaret ve bilgilendirme sunumuyla tamamlanmistir.

 

BİMER DPT AMASYA VALİLİĞİ ÇORUM VALİLİĞİ SAMSUN VALİLİĞİ TOKAT VALİLİĞİ AMASYA BELEDİYESİ ÇORUM BELEDİYESİ SAMSUN BELEDİYESİ TOKAT BELEDİYESİ ÇORUM TİCARET VE SANAYİ ODASI SAMSUN TİCARET VE SANAYİ ODASI TOKAT TİCARET VE SANAYİ ODASI YEŞİLIRMAK HAVZASI KALKINMA BİRLİĞİ EURADA