OKA'dan 34 Milyon Lira Bütçeli 3 Hibe Programi

Orta Karadeniz Kalkinma Ajansi, (OKA) 2019 yili teklif çagrisi kapsaminda 34 milyon lira bütçeli üç hibe programini açikladi.

 

OKA 2019 yili mali destek programlari ile ilgili bilgilendirme toplantisi düzenledi. Dün TSO’da gerçeklesen toplantiya Vali Yardimcisi Recep Yüksel, OKA Genel Sekreteri Mevlüt Özen, Il Genel Meclisi Baskani Osman Günay, OKA Il Koordinatörü Özgür Yalçin, ilçe belediye baskanlari ile kaymakamlari, kamu kurum ve kuruluslarin temsilcileri katildi.

 

Vali Yardimcisi Recep Yüksel’in yaptigi selamlama konusmasinin ardindan kürsüye gelen OKA Genel Sekreteri Mevlüt Özen, mali destekler programinin içerigi ile ilgili katilimcilara sunum yapti. Proje hazirlanirken önce ihtiyaç analizinin yapilmasi gerektigini ifade eden Mevlüt Özen, “1 proje derde ilaç olmazsa o projeden bir sey beklemeyin. Önce ihtiyaç analizi yapmaliyiz.  Proje ihtiyaçtan kaynaklanir. Sizin vicdanen müsterih olacaginiz bütçe hazirlamaniz gerekiyor. Çorum’a 160 milyon TL’lik 709 proje yaptik. OKA’nin projelerinin 4’de 1’i Çorum’a yapildi. Mardin’de, Hatay’da, Bitlis’te, Mus’ta o kadar güzel gelismeler var ki OKA’nin, KOSGEB’in ISKUR’un, TKDK’larin sayesinde hep beraber yaptigimiz kolektif bir sinerji olustu. Her yerde turizm, lojistik merkezleri konusuyoruz. Çorum’da az ama Amasya’da, Tokat’ta, Samsun’da her yerde bizim restore ettigimiz yapilari görebilirsiniz” diye konustu.

 

Turizmin Gelistirilmesine Yönelik Küçük Ölçekli Altyapi Yatirimlarina Mali Destek Programi", "Kirsal Kalkinma ve Tarimda Dönüsüm Mali Destek Programi" ve "Mesleki ve Teknik Egitimin Gelistirilmesi Mali Destek Programi"na 9 Eylül tarihine kadar basvurulabilecegi belirtildi. 21 milyon lira bütçe tahsisi yapilan 'Turizmin Gelistirilmesine Yönelik Küçük Ölçekli Altyapi Yatirimlarina Mali Destek Programi' kapsaminda proje basina verilecek destek tutarlari asgari 500 bin lira, azami 2 milyon lira olacak. 7 milyon lira bütçe tahsisi yapilan 'Kirsal Kalkinma ve Tarimda Dönüsüm Mali Destek Programi' kapsaminda proje basina verilecek destek tutarlari asgari 100 bin lira, azami 500 bin lira, 6 milyon lira bütçe tahsisi yapilan 'Mesleki ve Teknik Egitimin Gelistirilmesi Mali Destek Programi' kapsaminda proje basina verilecek destek tutarlari asgari 100 bin lira, azami 500 bin lira olacagi ifade edildi. http://www.corumhakimiyet.net/guncel/oka-dan-34-milyon-lira-butceli-3-hibe-programi-h10477.html

BİMER DPT AMASYA VALİLİĞİ ÇORUM VALİLİĞİ SAMSUN VALİLİĞİ TOKAT VALİLİĞİ AMASYA BELEDİYESİ ÇORUM BELEDİYESİ SAMSUN BELEDİYESİ TOKAT BELEDİYESİ ÇORUM TİCARET VE SANAYİ ODASI SAMSUN TİCARET VE SANAYİ ODASI TOKAT TİCARET VE SANAYİ ODASI YEŞİLIRMAK HAVZASI KALKINMA BİRLİĞİ EURADA