Dünya Kupasinin LED Ekranlari Amasya'dan

Istanbul Havalimani ile son dönemde insa edilen stadyumlarin ekranlarinin yani sira pek çok televizyon markasinin LED ekranlarini üreten firma, HAVELSAN ile is birliginde Katar'daki akilli sehirlerin ve 2022 FIFA Dünya Kupasi'nin oynanacagi stadyumlarin LED ekranlarini üretmek için çalismalara basladi.

 

Firmanin Yönetim Kurulu Baskani Ugur Berber, 'LED sektöründe birinci Çin, ikinci Amerika üretim yapiyor. Amerika'dan sonra Türkiye bizimle beraber üçüncü üretici oldu dünya çapinda. Bu bizim için sevindirici, gurur verici bir durum. Çin'den gelen bir takim ürünlerde ciddi garanti ve servis sorunlari olusuyor. Biz bu sorunlari görerek, Türkiye'de üretim yapmaya basladik. Isin zorundan basladik aslinda kolay kolay kimsenin cesaret edemedigi bir sektöre girdik. Çok sükür 2016'da baslayan bu süreç bugün geldigimiz zaman itibariyle çok hizli yol kat ettik. Türkiye'nin çok önemli projelerine LED ekran ürettik. Basta yeni havalimani olmak üzere birçok Türkiye'nin önde gelen markasinin LED ekran projelerinde bulunduk ve çözümler olusturduk. TAGLIG sürecinde tek basimiza degiliz. Zaten Amasya'da üretim yapmamizin sebeplerinden birisi devletimizin desteklerinden istifade etmekti ve bunu fazlasiyla aldik. Hali hazirda KOSGEB ve HAVELSAN'la stratejik isbirligimiz devam ediyor. Bu kapsamda HAVELSAN'la led ekran sektörüne yeni bir ufuk yeni bir soluk getirebilir miyiz, LED ekranin standartlarini yükseltebilir miyiz diye ciddi çalismalar içerisindeyiz' dedi.

 

Katar'daki 2022 Dünya Kupasi için ciddi bir hazirlik içerisinde olduklarini anlatan Berber, 'Katar da bu anlamda Türkiye ile entegre çalisiyor. Zaten iki ülke arasinda çok ciddi stratejik bir bag var, baglanti var. Bu anlamda biz de seferber olduk. 2022 Dünya Kupasi'nda Katar stadyumlarina LED ekranlari insallah TAGLIG markasi olacak. Nasil ki dünyanin en önemli projesi yeni havalimani, Istanbul Havalimani uluslararasi standartlarda is alan havalimanina Amasya'dan LED ekran ürettik. 2022 Dünya Kupasi'nin statlarindaki LED ekranlarini da verecegimizi ümit ediyoruz. Bunun için canla basla çalisiyoruz' diye konustu.

 

Firma Almanya, Makedonya, Irlanda, Dubai, Özbekistan, Kazakistan, Azerbaycan ve Katar'a ihracat yaparken, 2019'un ikinci yarisinda Amerika, Fransa, Iran, Irak, Rusya, Kuveyt ihracat yapmayi planliyor ve ortalama 100 kisiye istihdam sagliyor. https://www.samsunsonhaber.com/haber/5069254/dunya-kupasinin-led-ekranlari-amasyadan

 

BİMER DPT AMASYA VALİLİĞİ ÇORUM VALİLİĞİ SAMSUN VALİLİĞİ TOKAT VALİLİĞİ AMASYA BELEDİYESİ ÇORUM BELEDİYESİ SAMSUN BELEDİYESİ TOKAT BELEDİYESİ ÇORUM TİCARET VE SANAYİ ODASI SAMSUN TİCARET VE SANAYİ ODASI TOKAT TİCARET VE SANAYİ ODASI YEŞİLIRMAK HAVZASI KALKINMA BİRLİĞİ EURADA