Vali VAROL; OKA 10 yilda 709 projeye 162 Milyon TL hibe destegi saglamistir.

Orta Karadeniz Kalkinma Ajansi (OKA) dan “Turizmin Gelistirilmesine Yönelik Küçük Ölçekli Altyapi Yatirimlarina Mali Destek Programi”, “Kirsal Kalkinma ve Tarimda Dönüsüm Mali Destek Programi” ve “Mesleki ve Teknik Egitimin Gelistirilmesi Mali Destek Programi”na 34 milyon liralik kaynak destegi saglanacak.

 

Orta Karadeniz Kalkinma Ajansi (OKA) Yönetim Kurulu Dönem Baskani ve Amasya Valisi Dr. Osman Varol, OKA’nin bölgesel kalkinmaya yönelik planlama ve uygulama faaliyetlerini hizli, saglikli, sürekli ve sürdürülebilir bir kalkinma hareketini yerel ve bölgesel aktörlerin etkin oldugu bir katilimci anlayisla yürütmek üzere hem yerel aktörler ile merkezin isbirligini gelistirmeyi ve hem de bölge illeri olan Amasya, Samsun, Çorum ve Tokat’in ulusal ve uluslararasi ölçekte rekabet üstünlüklerinin artirilmasinin hedeflendigini söyledi.

 

Vali Varol, “2009 yilinda faaliyetlerine baslayan Ajansimiz kuruldugu günden bugüne mali destek programlari kapsaminda 709 projeye 162 Milyon TL hibe destegi saglamistir. Faydalanicilarin da sagladigi es finansmanda dikkate alindiginda 2009 yilindan bu yana uygulanan projelerle 314 Milyon TL yatirim gerçeklestirilmistir. Ajans sagladigi mali desteklerle bölgede ekonomik, sosyal ve mekânsal kalkinmayi desteklerken bölgemizde kurumsal kapasitenin gelismesi ve kurumlar arasi isbirliginin güçlendirilmesine de katki vermektedir” diye konustu.

 

Program kapsaminda desteklenecek projeler için tahsis edilen toplam kaynak tutari 34 milyon TL olup, Turizm Altyapisinin Gelistirilmesi Mali Destek Programi için 21 milyon TL; Kirsal Kalkinma ve Tarimda Dönüsüm Mali Destek Programi için 7 milyon TL, Mesleki ve Teknik Egitimin Gelistirilmesi Mali Destek Programi için 6 milyon TL kaynak öngörüldü.

 

Turizm Altyapisinin Gelistirilmesi Mali Destek Programi çerçevesinde verilecek destekler Asgari tutar: 500 bin TL – Azami tutar: 2 milyon TL arasinda olacak.


Hiçbir destek, projenin toplam uygun maliyetinin % 20’sinden az ve %75’inden fazla olamaz. Bu degerlerin disinda kalan destek taleplerini içeren projeler degerlendirmeye alinmayacak. http://www.amasyayorum.com/vali-varol-oka-10-yilda-709-projeye-162-milyon-tl-hibe-destegi-saglamistir/

BİMER DPT AMASYA VALİLİĞİ ÇORUM VALİLİĞİ SAMSUN VALİLİĞİ TOKAT VALİLİĞİ AMASYA BELEDİYESİ ÇORUM BELEDİYESİ SAMSUN BELEDİYESİ TOKAT BELEDİYESİ ÇORUM TİCARET VE SANAYİ ODASI SAMSUN TİCARET VE SANAYİ ODASI TOKAT TİCARET VE SANAYİ ODASI YEŞİLIRMAK HAVZASI KALKINMA BİRLİĞİ EURADA