OKA PROJESI IHRACAT PORTALI YAYINDA

Öncelikle bölge içi isbirligini artirmak, firmalarin tedarik ihtiyaçlarini öncelikle Çorum ilinden veya bölge içinden karsilamalarini kolaylastirmak amaciyla hazirlanan www.listoffirms.com sitesi 26.06.2019 tarihinde yayina açildi.

 

Ajansimiz Çorum Yatirim Destek Ofisi tarafindan Çorum’un sanayi kapasitesi, isletmeler ve ürün yelpazesi ile ilgili düzenli ve güvenilir bilgiye kolay erisim saglayabilme ihtiyaci dogrultusunda bir sanayi envanter çalismasi ve dijital bir çözüm olarak hazirlanan sitede, firmalar GTIP koduna ve ürün cinsine göre firma bilgilerini girerek kendilerini tanitma imkâni bulabilmektedirler.

 

Sitede ürün ve firma bazli arama yapilabilmektedir. Ayrica firmalarin ihtiyaç duydugu ortaklik arayislari, hammadde, yari mamul, insan kaynagi alim-satim ilanlari gibi farkli ihtiyaçlarina da yer verilmekte; katalog, kalite belgesi, marka-patent bilgilerine ulasilmasina imkân saglanmaktadir.

 

Türkçe ve Ingilizce olarak hizmet veren www.listoffirms.com sitesinde yer almak ve sitenin sagladigi firsatlardan yararlanabilmek için firmalarin siteye kayit yapmasi yeterlidir.

 

Ilk etapta Çorumlu firmalarin yer alacagi bu veri tabaninin yapilacak reklam ve tanitim çalismalari neticesinde TR83 Bölgesi ve tüm Türkiye’ye ardindan da uluslararasi düzeyde tüm firmalara hizmet vermesi hedeflenmektedir. Cep telefonu ve tabletten kolaylikla kullanilacak sekilde tasarlanan site için orta vadede mobil uygulama hazirlatilmasi da planlanmaktadir.

 

BİMER DPT AMASYA VALİLİĞİ ÇORUM VALİLİĞİ SAMSUN VALİLİĞİ TOKAT VALİLİĞİ AMASYA BELEDİYESİ ÇORUM BELEDİYESİ SAMSUN BELEDİYESİ TOKAT BELEDİYESİ ÇORUM TİCARET VE SANAYİ ODASI SAMSUN TİCARET VE SANAYİ ODASI TOKAT TİCARET VE SANAYİ ODASI YEŞİLIRMAK HAVZASI KALKINMA BİRLİĞİ EURADA