2019 YILI MALI DESTEK PROGRAMLARI BAGIMSIZ DEGERLENDIRICI GÖREVLENDIRILMESINE ILISKIN ILAN

KAYS Basvurusu için tiklayiniz.

 

KAYS BD Yardimci Materyaller için tiklayiniz.

 

 

Son Basvuru Tarihi 30 Haziran 2019

 

Orta Karadeniz Kalkinma Ajansi (OKA) tarafindan 2019 yili bütçesi kapsaminda yürütülecek olan “Turizm Altyapisinin Gelistirilmesi Mali Destek Programi”, Mesleki ve Teknik Egitimin Gelistirilmesi Mali Destek Programi ve Kirsal Kalkinma ve Tarimda Dönüsüm Mali Destek Programi” kapsaminda sunulacak proje tekliflerinin degerlendirilmesi için bagimsiz degerlendiriciler görevlendirilecektir.

 

 

Bagimsiz Degerlendiricilerde Aranacak Nitelikler:

Bagimsiz Degerlendirici olarak görev yapmak isteyenlerin en az lisans düzeyinde mezun olmalari ve basvuruda bulunmak istedikleri mali destek programi ile ilgili asagida belirtilen alanlarin asgari birinde en az bes yillik deneyime sahip olmalari gerekmektedir:

 

Turizm Altyapisinin Gelistirilmesi Mali Destek Programi

 

 • Turizm yatirimlarinin projelendirilmesi ve/veya uygulanmasi
 • Turizme yönelik hizmet sektörü (konaklama, yiyecek-içecek vb.)
 • Kirsal turizm, eko-turizm vb. alternatif turizm uygulamalari
 • Korunan alanlar (Milli Park, Tabiat Parki vb.)
 • Sit alanlari (arkeolojik, tarihi, kentsel vb.)
 • Tasinmaz kültür varliklari (kültürel yapilar, anitlar, korunmaya alinan sokaklar vb.)
 • Çevrenin korunmasi ile ilgili yatirimlarin projelendirilmesi ve/veya uygulanmasi (tercihen turizm merkezlerinde)
 • Proje yönetimi

 

 

Mesleki ve Teknik Egitimin Gelistirilmesi Mali Destek Programi

 • Mesleki ve teknik egitim alaninda okul ve kurum yönetimi
 • Mesleki ve teknik egitim alanlarina yönelik proje (AB vb.) uygulamalari
 • Özel sektörde insan kaynaklari ve/veya operasyon/fabrika yöneticiligi (Tarim, Turizm, Lojistik, Saglik, Makine Imalati sektörleri basta olmak üzere)
 • Yetenek uyusmazligi (Skills mismatch) ve is piyasasina geçis
 • Endüstri 4.0 ve yeni meslek alanlari 
 • Mesleki rehberlik ve kariyer gelisimi
 • Proje yönetimi

 

 

Kirsal Kalkinma ve Tarimda Dönüsüm Mali Destek Programi

 • Sürdürülebilir kirsal kalkinma
 • Yerel kalkinma
 • Organik tarim, iyi tarim uygulamalari, ekolojik tarim vb.
 • Tarimsal isletmelerin yönetimi
 • Tarimsal ürünlerin pazarlanmasi, ticareti
 • Üretici örgütleri (birlikler, kooperatifler)
 • Proje yönetimi

 

 

Bagimsiz Degerlendiricilerle Ilgili Diger Hususlar:

Bagimsiz degerlendiriciler, teslim edilen projelerin hazirlik veya uygulanma asamasinda görev almamis olmalidir. Bagimsiz degerlendiriciler, degerlendirme öncesinde “Tarafsizlik ve Gizlilik Beyani”ni imzalayacaklardir.

 

Bagimsiz degerlendiricilerin kimligine ve bunlarin degerlendirdikleri projelere iliskin bilgiler gizli tutulacaktir. Bu kisilerin görevlendirmeleri ile ilgili yazismalarda gizlilik kurallarina uyulacak ve buna uymayanlar hakkinda gerekli hukuki, cezai ve disiplin islemleri yapilacaktir.

 

Bagimsiz degerlendiriciler bir proje teklif çagrisi döneminde; bir günde en fazla üç proje teklifi olmak üzere toplam olarak en fazla yirmi bes proje degerlendirebileceklerdir. OKA, bagimsiz degerlendiricileri, basvurusu kabul edildigi halde belirtilen mali destek programinda görevlendirmeme hakkini sakli tutar.

 

Bagimsiz Degerlendiriciler, teslim edilen projelerin hazirlik veya uygulanma asamasinda görev almamis veya almayacak olan kisiler arasindan seçilecektir. Bagimsiz degerlendiriciler; kendileri, esleri, ortaklari, ikinci dereceye kadar (bu derece dâhil) kan ve kayin hisimlari ile sahibi ya da ortagi olduklari ticari isletmelere iliskin projeleri degerlendiremeyeceklerdir.

 

Bagimsiz degerlendiriciler ile OKA arasinda; isin tanimini, süresini, tarafsizlik ve gizlilik esaslarini, çalisma kosullarini ve kamu disi personel ise kendilerine ödenecek ücret ve benzeri hususlari içeren bir sözlesme imzalanacaktir.

 

Degerlendirme sürecinde görev alanlar, degerlendirme sirasinda proje içerigi ile ilgili elde ettikleri ticari sir niteligindeki bilgileri ifsa edemezler.

 

Basvuru Sekli, Yeri ve Zamani:

Bagimsiz degerlendirici olarak görevlendirilmek üzere basvuruda bulunmak isteyen adaylarin OKA internet sitesinden de ulasabilecekleri KAYS sistemi üzerinden (http://portal.kays.kalkinma.gov.tr/) kayit yaptirarak kullanici adi ve sifre almalari gerekmektedir. Adaylar kendi hesaplarindan sisteme giris yaparak özgeçmis formatini doldurmali ve OKA tarafindan ilan edilmesi planlanan “Turizm Altyapisinin Gelistirilmesi Mali Destek Programi”, Mesleki ve Teknik Egitimin Gelistirilmesi Mali Destek Programi ve Kirsal Kalkinma ve Tarimda Dönüsüm Mali Destek Programi” için bagimsiz degerlendirici olmak üzere basvuru yapmalidirlar. Basvuru sirasinda özgeçmise ek olarak tarafsizlik ve gizlilik beyani, müsaitlik durumu ve bazi kriterlerle (ögrenim durumunu gösterir belgeler, is bitirme belgeleri vb.) ilgili destekleyici belgeler talep edilmektedir. Adaylarin özgeçmislerini ayrica elden, e-posta ya da posta yoluyla sunmalarina gerek bulunmamaktadir. Basvurular sadece çevrimiçi olarak alinacaktir.

 

Basvurusu kabul edilen adaylara tebligat e-posta yoluyla yapilacak olup ayrica resmi bir yazisma yapilmayacaktir.

 

Bagimsiz degerlendiricilere yönelik bilgilendirme ve egitim programi ile ilgili detayli bilgi daha sonra basvurusu kabul edilen adaylarin e-posta adreslerine gönderilecektir.

 

Bagimsiz Degerlendiricilerin Seçimi:

Adaylarin konuyla ilgili uzmanlik ve tecrübeleri, sunacaklari detayli özgeçmislerinin incelenmesi ve gerekli görüldügü takdirde mülakat yoluyla tespit edilecektir. Degerlendirme asamasinda gerekli görüldügü takdirde adaylardan imzali özgeçmisleri ve destekleyici belgeleri talep edilecektir. Ayrica bagimsiz degerlendirici adaylarindan degerlendirme tarihlerine iliskin hangi günlerde çalisabileceklerini gösteren bir uygunluk beyani talep edilecektir. Seçilen bagimsiz degerlendiricilerin görevlendirmeleri bu uygunluk beyanlarina göre yapilacaktir.

 

 

Bagimsiz Degerlendiricilerin Görevlendirilecegi Yer ve Zaman:

OKA tarafindan yapilan degerlendirmeler ve seçim sonucunda bagimsiz degerlendirici olarak hizmet vermesi uygun görülenlere verilecek egitime ve bagimsiz degerlendiricilerin gerçeklestirecekleri degerlendirmelere iliskin takvim kendilerine e-posta yolu ile bildirilecektir.

 

Seçilen bagimsiz degerlendiricilerin OKA bünyesinde olasi çalisma tarihleri 1-25 Ekim- 2019 olarak öngörülmektedir.

 

Çalisma saatleri 09:00-18:00 arasinda olacaktir. Gerekli görüldügü zaman çalisma saatleri mesai saatleri disinda ve hafta sonu da olabilecektir. Tüm bu çalismalar “Orta Karadeniz Kalkinma Ajansi “Samsun Organize Sanayi Bölgesi, Yasardogu Cad. No:62, Tekkeköy/SAMSUN” adresinde gerçeklestirilecektir.

 

 

Bagimsiz Degerlendiricilere Yapilacak Ödemeler:

Kamu personeli disindaki bagimsiz degerlendiricilere degerlendirdikleri proje adedi üzerinden ücret ödenecektir. Kendilerine, proje basina aylik asgari ücret net tutarinin yüzde yirmi besini geçmemek üzere, OKA tarafindan belirlenecek* ve akdedilecek sözlesmede belirtilecek miktarda ücret ödenecektir. Bagimsiz degerlendiricilere degerlendirme ücreti ve sehir disindan geliyorlarsa ulasim giderleri disinda herhangi bir ödeme ve harcama yapilmayacaktir.

 

Üniversite ögretim üyesi olan bagimsiz degerlendiriciler için de ayni sartlar geçerli olmakla birlikte ödemeleri üniversite döner sermayesi üzerinden yapilacaktir.

 

Kamu personeli statüsündekiler de dâhil olmak üzere degerlendirme ücreti almayan diger bagimsiz degerlendiricilerin görevleri ile ilgili her türlü gider ve harcamalari, görevlendirme süresince OKA bütçesinden karsilanacaktir.

 

 

Daha fazla bilgi için 0 (362) 431 24 00 numarali telefondan bize ulasabilirsiniz.

 

Ilanen duyurulur.

 

 


*2019 Yili Mali Destek programlari kapsaminda bagimsiz degerlendiriciler için proje basina 400 TL ödenmesi planlanmaktadir.

 

BİMER DPT AMASYA VALİLİĞİ ÇORUM VALİLİĞİ SAMSUN VALİLİĞİ TOKAT VALİLİĞİ AMASYA BELEDİYESİ ÇORUM BELEDİYESİ SAMSUN BELEDİYESİ TOKAT BELEDİYESİ ÇORUM TİCARET VE SANAYİ ODASI SAMSUN TİCARET VE SANAYİ ODASI TOKAT TİCARET VE SANAYİ ODASI YEŞİLIRMAK HAVZASI KALKINMA BİRLİĞİ EURADA